Artykuł sponsorowany Jak wygląda dorabianie kluczy? Na czym polega ten proces? Wyjaśnia ekspert z firmy Uni Serwis

Jak wygląda dorabianie kluczy? Na czym polega ten proces? Wyjaśnia ekspert z firmy Uni Serwis

Ślusarstwo to dziedzina związana z obrabianiem i kształtowaniem metalu na zimno. Dobry rzemieślnik potrafi skonstruować nie tylko okucia, bramy czy zamki i klucze, ale często zajmuje się też wytwarzaniem przedmiotów ozdobnych, takich jak świeczniki i żyrandole. Jedną z najczęściej wykonywanych przez ślusarza usług jest jednak dorabianie kluczy. Jak przebiega ten proces? Czy można zlecić dorobienie dowolnego klucza? Czym jeszcze zajmują się ślusarze?

Czy każdy klucz da się dorobić?

Rozpoznanie rodzaju klucza do dorobienia jest pierwszym etapem całego procesu. Ślusarze z firmy Uni Serwis Tomasz Kacprzak wyróżniają trzy podstawowe rodzaje: klucz mechaniczny, prosty i magnetyczny. Każdy z nich działa na nieco innej zasadzie, dlatego ich zastosowanie nie zawsze jest powszechne. Co ważne, maszyna do dorabiania kluczy jest niezwykle precyzyjna, dzięki czemu nie istnieje ryzyko podrobienia ani sfałszowania produktu. Dzięki jej dokładności każdy dorobiony klucz jest taki sam, jak oryginał.

Najlepsze punkty świadczące usługi ślusarskie mogą dorobić niemal każdy typ klucza znajdujący się w obiegu. Warto jednak pamiętać, że skopiowanie klucza stworzonego specjalnie pod konkretny, nietypowy zamek jest bardzo pracochłonne. Dorobienie zwykłego produktu trwa z kolei maksymalnie kilkanaście minut.

Jak dorobić klucz?

Dorabianie kluczy to podstawowa usługa wykonywana przez ślusarzy. Po rozpoznaniu typu klucza ekspert z firmy Uni Serwis umieszcza go w maszynie kopiującej, która wycina nowy klucz z tak zwanej surówki. Może to być mosiądz, aluminium lub stal, czyli metale najczęściej wykorzystywane do produkcji kluczy. Nowoczesne urządzenie jest w stanie skopiować nie tylko narzędzie jednostronne, ale też dwu- i czterostronne oraz wiele więcej. Dobrze wyposażony punkt ślusarski może dorobić prawie każdy istniejący klucz. Nadanie narzędziu kształtu to jednak nie wszystko. Należy je potem dokładnie doszlifować. Bardzo ważne jest usunięcie opiłków i pozostałych zanieczyszczeń. Na koniec ekspert z firmy Uni Serwis czyści klucz drucianą szczoteczką, aby nie dopuścić do późniejszego uszkodzenia zamka.

Czym jeszcze zajmuje się ślusarz?

Choć dorabianie kluczy to jedna z najpopularniejszych usług ślusarskich, rzemieślnicy Uni Serwis zajmują się też pomocą w zakresie awaryjnego otwierania zamków oraz naprawy stacyjek samochodowych. Do ich zadań należy również ostrzenie noży i nożyczek. Chętnie podejmują się też innych, bardziej nietypowych zleceń i dostosowują swoją ofertę do potrzeb klientów. Współpraca z doświadczonymi specjalistami gwarantuje wysoką jakość wykonywanych usług.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas