Artykuł sponsorowany Jak wygląda budowa basenu ogrodowego?

Jak wygląda budowa basenu ogrodowego?

Własny basen w ogrodzie to niewątpliwie duża atrakcja, o której marzy wiele osób. Często nie wiemy jednak, jak się za to zabrać, gdyż w naszym kraju są to wciąż mało popularne inwestycje. Prywatny basen kojarzy nam się z luksusem, na który mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Jednakże, zastanawiając się nad taką opcją, warto wiedzieć, jak przebiegają tu prace budowlane oraz na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. 

Wybór miejsca i gruntu

Z uwagi na to, że źle ulokowany basen, może wpływać na pojawianie się zawilgoceń w domu, kluczowym etapem jest sprawdzenie gruntów na naszej działce i wybranie najbardziej odpowiedniego miejsca. Warto tutaj zastanowić się także nad innymi czynnikami; m.in. nad tym, gdzie jest najlepsze nasłonecznienie, aby woda w basenie mogła się stosunkowo szybko nagrzewać. Konieczne jest także sprawdzenie poziomu wód gruntowych – jeżeli jest zbyt wysoki, powinniśmy raz jeszcze przemyśleć realizację tego pomysłu. Pamiętajmy, że budowa basenu ogrodowego wymaga wykonania bardzo głębokiego wykopu. Mając odpowiednie miejsce, musimy jednak również zastanowić się nad optymalnymi dla specyfiki naszej działki wymiarami basenu, a także jego kształtem. Zawsze możemy doradzić się specjalistów, którzy zajmują się budową basenów – na przykład fachowców z firmy Weko Baseny. Pomoc ekspertów, posiadających wiedzę i doświadczenie w temacie, gwarantuje bezpieczeństwo i funkcjonalność całej konstrukcji.

Przebieg budowy basenu ogrodowego

Pamiętajmy, że często prace właściwe, muszą być poprzedzone wypełnieniem wszelkich wymaganych formalności. W tym przypadku potrzebujemy uzyskać zgodę na budowę – jeśli basen ma być większy, niż 30m2. Wniosek składamy w starostwie. Jeżeli planowany rozmiar ma być jednak mniejszy, to wystarczy zgłosić zamiar rozpoczęcia budowy. Następnym etapem jest wybór niecki – np. betonowej, marmurowej, poliestrowej lub drewnianej. Po wybudowaniu niecki podłączane są instalacje, które wprowadzają, oczyszczają oraz podgrzewają wodę. Następnie przeprowadza się prace wykończeniowe. Choć część robót możemy wykonać na własną rękę, to całą budowę basenu warto powierzyć profesjonalnej ekipie. Wówczas mamy pewność, że wszystko zostanie wykonane poprawnie i nie będziemy musieli zmagać się z żadnymi problemami w tym temacie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas