Artykuł sponsorowany Jak wybrać piasek do zaprawy budowlanej z oferty kopalni Sierszew?

Jak wybrać piasek do zaprawy budowlanej z oferty kopalni Sierszew?

Ogromne nasypy – hałdy – piasku to nieodłączny widok każdej budowy. Nic dziwnego, ponieważ stanowi on podstawowe kruszywo naturalne, jakie wykorzystuje się przy wznoszeniu różnych obiektów. Jest też głównym składnikiem odmiennych zapraw – tynków, cementów, gładzi. Każda z nich wymaga jednak innego rodzaju piasku. Odpowiedni da się znaleźć na przykład w ofercie Kopalni Kruszywa Naturalnego Sierszew.

Materiały sypkie do budowy od dobrego dostawcy

Na jakimkolwiek placu budowy, poza gotowymi komponentami, nie może zabraknąć także kruszyw naturalnych. Stanowią one podstawowy surowiec, umożliwiający przeprowadzenie wielu robót. Od ich jakości w dużej mierze zależy trwałość poszczególnych elementów konstrukcji. Nie powinny być zatem wybierane przypadkowo, z niesprawdzonych źródeł. Dobrze nabywać je u doświadczonego dostawcy, takiego jak Kopalnia Kruszywa Naturalnego Sierszew. Od ponad 20 lat specjalizuje się ona w wydobywaniu, selekcjonowaniu i sprzedaży żwiru oraz piasku. Są one dostępne w różnych frakcjach, a przy tym atrakcyjnych cenach. Wiele firm budowlanych, ale też prywatnych inwestorów zdecydowało się na współpracę z firmą, o czym świadczą liczne pozytywne opinie. Fachowe doradztwo sprawia też, że dobór właściwego kruszywa do murowania czy też innych prac nie będzie trudnym zadaniem.

Charakterystyka i podział piasku

Pod pojęciem piasku kryje się kruszywo naturalne, które mieści się we frakcji 0-4 mm. Pozyskuje się je z kruszonych skał granitowych lub bazaltowych (łamane) lub jest ono pochodzenia rzecznego i polodowcowego (naturalne). Ponadto dostępne są dwie odmiany piasku ze względu na wielkość ziarna. Pierwsza zawiera te o średnicy 0-2 mm, druga zaś 0-1 mm. W każdej z tych grup wyróżnia się także na gatunek I oraz II ze względu na ilość zanieczyszczeń. To właśnie Kopalnia Kruszywa Naturalnego Sierszew dysonuje szerokim asortymentem opisywanego materiału, który sprawdzi się nie tylko na budowie, ale może zostać na przykład wykorzystany także na placu zabaw.

Kruszywo drobnoziarniste do zaprawy

Dobór opisywanego składnika jest zależny przede wszystkim od rodzaju mieszanki. Inny piasek bowiem będzie odpowiedni do zaprawy cementowej, a jeszcze inny do murarskiej. Wszystko ze względu na poprawne wiązanie materiału oraz właściwości, jakie ma wykazywać. I tak na przykład zaprawy cementowe i cementowo-wapienne przygotowuje się na bazie piasku o frakcji 2 mm, z kolei gipsowe oraz gipsowo-wapienne z surowca, którego ziarna mają nie więcej niż 1 mm średnicy. Jak wskazuje pracownik Kopalni Kruszywa Naturalnego Sierszew:

Murowanie wymaga wykorzystania piasku pozbawionego jakichkolwiek zanieczyszczeń. Najlepiej, jeśli będzie pochodzić z twardych skał łamanych bądź kwarcu. Wszelkie gładzie, jak sama nazwa wskazuje, muszą uzyskać możliwie jednolitą konsystencję, dlatego należy wybierać materiał o frakcji w przedziale 0,25-0,5 mm.

Największa dowolność dotyczy z kolei zapraw tynkarskich. Tutaj stosuje się bowiem kruszywo naturalne o zróżnicowanej wielkość, w zależności od tego, jaki efekt chce się uzyskać. Zawsze jednak trzeba kierować się jego czystością, a co za tym idzie wysoką jakością. Tylko w ten sposób zaprawy będą mogły zyskać właściwości deklarowane przez producenta.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter