Artykuł sponsorowany Jak wybrać okna dachowe do pokoju dziecięcego na poddaszu?

Jak wybrać okna dachowe do pokoju dziecięcego na poddaszu?

Zaaranżowanie poddasza na pokój dziecięcy to jedno z lepszych rozwiązań, ponieważ tak usytuowany azyl pociechy zapewni mu dostateczną ilość prywatności i spokoju do nauki. Jednym z najważniejszych aspektów stanowią dobrze dobrane okna dachowe. Te powinny być nie tylko funkcjonalne i bezpieczne, ale również zapewniać odpowiednią ilość naturalnego światła w pomieszczeniu.

Bezpieczna stolarka okienna

Priorytetem każdego odpowiedzialnego rodzica jest wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń w otoczeniu swojego dziecka, które mogłyby go narazić na groźny wypadek. Stąd też aspekt bezpieczeństwa jest niezwykle istotny także podczas wyboru okien dachowych do dziecięcego pokoju. Warto postawić na modele z górnym systemem otwierania, aby dziecko nie mogło wykonać tej czynności samodzielnie bez nadzoru osoby dorosłej. Ponadto takie rozwiązanie umożliwia również zaaranżowanie przestrzeni pod oknem poprzez ustawienie biurka lub niskiej komody. Jeśli okno znajduje się na znacznej wysokości i tym samym konieczne jest umiejscowienie klamki na dole ramy, warto wyposażyć ją w specjalne blokady. Uniemożliwiają one zmianę pozycji uchwytu, jeśli nie zostanie wciśnięty przycisku lub przekręcony wmontowany zamek na kluczyk.

Dostęp świeżego powietrza

Większość nowoczesnego budownictwa stawia obecnie na technologie domów energooszczędnych. Tutaj szczególnie ważną rolę odgrywa zapobieganie startom ciepła, a zwłaszcza poddasze jest na nie narażone. Dlatego poza właściwą termoizolacją ścian, warto również zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła wybieranej stolarki okiennej. Ten powinien być możliwie jak najniższy, aby okno spełniało swoje zadanie, a dziecięcy pokój nie wychładzał się w porze jesienno-zimowej. Jednocześnie jednak należy zadbać o prawidłową cyrkulację powietrza. W tym celu wybrany model powinien być wyposażony w nawiewniki, zapewniające stały dostęp świeżego powietrza, nawet gdy okno jest zamknięte. Dobrą jakościowo stolarkę po względem wskazanych parametrów można znaleźć między innymi w ofercie firmy Majsterek, której siedziba mieści się w Żywcu.

Właściwe doświetlenie pokoju

Pomieszczenia zlokalizowane na poddaszach kojarzone są z ciemnymi i przez to mało funkcjonalnymi. Nic bardziej mylnego. Wszystko bowiem zależy od właściwego rozmieszczenia oraz wielkości otworów okiennych. Jak wiadomo, w pokoju dziecięcym obecność naturalnego światła jest niezwykle istotna, ponieważ ma wpływ na prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny. Pod tym względem typ dachowy sprawdza się o wiele lepiej, aniżeli fasadowy. Co więcej, można je łączyć ze sobą zarówno w pionie, jak i w poziomie. Warto również pomyśleć o zlokalizowaniu pokoju od strony południowej bądź południowo-zachodniej, ponieważ to właśnie takie usytuowanie sprawi, że pomieszczenie będzie oświetlone światłem słonecznym przez większość dnia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas