Materiał Partnera Jak wybrać odpowiednią firmę do docieplenia naszego domu?

Jak wybrać odpowiednią firmę do docieplenia naszego domu?

Docieplenia budynków bardzo pomagają w osiągnięciu większego komfortu cieplnego i sprawiają, że zdecydowanie lepiej czujemy się we własnym mieszkaniu czy domu. Usługi dociepleniowe są stosunkowo powszechne i świadczy je wiele firm, czasem możemy mieć więc początkowo problem z wybraniem tej najlepszej, najbardziej dopasowanej do naszych indywidualnych potrzeb. Izolacje budynków pozwalają w nich komfortowo mieszkać i pracować, dlatego z pewnością warto zadbać o ich wykonanie, szczególnie w starszych budynkach, gdzie wcześniejszego docieplenia, albo już nie ma albo bardzo się zniszczyło i wymaga wymiany. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę wybierając właściwą firmę? Kogo wybrać, aby mieć pewność, że będziemy zadowoleni z efektów?

Przede wszystkim opinie

Warto wyszukać kilka firm zajmujących się dociepleniami w naszej okolicy i porównać ich ofertę. Musimy sprawdzić przede wszystkim czy wykonują docieplenia metodą, która nas interesuje. Konieczne jest oczywiście sprawdzenie opinii wcześniejszych klientów. Znajdziemy je w sieci po wpisaniu nazwy firmy. Warto dowiedzieć się, jaką jakość reprezentuje dana firma, jak również jak się z nią współpracuje. Na tej podstawie jesteśmy w stanie najczęściej wyłonić 2-3 firmy. Do nich zwracamy się z zapytaniem o ofertę, spokojnie ją weryfikujemy i decydujemy się na konkretnego wykonawcę naszego ocieplenia.

Wykonanie docieplenia w domu

Wykonanie docieplenia może objąć różne elementy domu. Niektóre osoby decydują się np. wykonać docieplenie poddasza, co znacznie ogranicza straty ciepła zimą. Podobnie kwestia wygląda jeśli chodzi o docieplenie dachów. Oczywiście klasycznie docieplamy ściany, jednak w wielu budynkach wskazana jest również izolacja fundamentów. Odpowiednio docieplony i zabezpieczony przed warunkach atmosferycznymi dom będzie naszą oazą i miejscem wypoczynku nawet w chłodne jesienne i mroźne zimowe wieczory.

Docieplenia wykonuje się zarówno w starszych, jak i nowszych budynkach. Najważniejsze jest, aby mieszkańcy byli zadowoleni i nie mogli narzekać na zbyt niską temperaturę w swoich domach. Zimą będziemy jedynie podziwiać padający śnieg przez zamknięte okno, a nam będzie przyjemnie ciepło. Docieplenie najlepiej przeprowadzić wiosną lub latem, gdy mamy zdecydowanie większą szansę na uniknięcie deszczu. 

Opracowanie:

Malpur Paweł Jasiński

Malbork , Smoluchowskiego 8b lok. 5

Podziel się