Materiał Partnera Jak wybrać dobrą kuchenkę gazową?

Jak wybrać dobrą kuchenkę gazową?

Typów kuchenek gazowych na rynku jest wiele. Ich dobór dla naszego domu, czy mieszkania, musi jednak zawężać się do rozwiązań spersonalizowanych do danych warunków technicznych sieci zewnętrznej i wewnętrznej. Jest to ważne dla bezpieczeństwa, funkcjonalności, oraz opłacalności użytkowej. Dowiedz się razem z nami, jaką kuchenkę gazową wybrać!

Dopasuj kuchenkę do warunków technicznych

Pierwszym etapem przy wyborze kuchenek gazowych, jest określenie, czy mają one być zasilane butlami propan-butan, miejską siecią gazu ziemnego, czy też  płynnym gazem. Dzisiaj najlepsi producenci, gwarantują wiele modeli, dla każdego z wymienionych rozwiązań. Istotne jest jednak to, aby określić wydajność urządzenia oraz jego klasę energetyczną. Tu warto przed zakupem dokonywać specjalistycznych oględzin instalacji, oraz analiz poboru gazu. Przeprowadzają takie działania specjalistyczne pracownie takie, jak Naprawa i montaż pieców gazowych Janusza Kopra z Warszawy. To właśnie doradztwo techniczne odpowiednich ekspertów, pozwoli ustrzec się nietrafnych inwestycji.

Kuchenka w wersji hybrydowej z piecem elektrycznym

Kuchenki gazowe mogą występować w pożądanych wersjach z płytą ceramiczną oraz z piekarnikiem elektrycznym. Taka hybryda jest szczególnie polecana osobom, które dużo gotują i pieką, a chcą przy tym osiągnąć znaczne oszczędności eksploatacyjne. „Gazówki” z płytami ceramicznymi, przede wszystkim są bardziej bezpieczne, nie niszczą garnków, oraz wyglądają niesamowicie modernistycznie. Można pomylić je wyglądem z nowoczesnymi płytami indukcyjnymi.  Jeśli chodzi zaś o elektryczny piekarnik przy kuchenkach gazowych, warto wiedzieć, że jest to rozwiązanie często stosowane, ponieważ harmonizuje ze sobą koszty procesu pieczenia, z łatwością obsługi i jakością tworzonych dań.

Kuchenka wolnostojąca lub pod zabudowę

To czy nasza kuchenka gazowa może być dostosowana pod zabudowę meblową, zależy przede wszystkim od technologii przyłączeniowej. Nigdy nie podejmujmy tej decyzji sami, ale wraz z montażystą, czy dystrybutorem. W niektórych przypadkach tańsze rozwiązanie wolnostojącego urządzenia, jest bowiem bardziej bezpieczne oraz funkcjonalne. Często jest tak w przypadku gazówek na butle. Nie oznacza to jednak tego, że musimy rezygnować z niepowtarzalnej estetyki. Dzisiaj na rynku można spotkać się z modernistycznym wyglądem kuchenek, jak i z tymi rustykalnymi, które przyciągają swoim retro designem. Zawsze jednak na pierwszym miejscu stawiaj na wydajność. Dopiero potem analizuj wygląd urządzenia.

 

Podziel się