Artykuł sponsorowany Jak wdrożyć system automatyki budynku w swoim domu?

Jak wdrożyć system automatyki budynku w swoim domu?

Automatyka budynkowa domów jednorodzinnych staje się prawdziwym standardem. Coraz większa liczba polskich gospodarstwa domowych wyposażonych jest w rozwiązanie pozwalające zarządzać komfortem obiektu, a także jego zużyciem energii. Nie każdy bowiem wie, że SmartHome to opcja dla tych, którzy cenią sobie nie tylko luksus, ale także bezpieczeństwo i energooszczędność. Jak jednak wdrożyć taki system w swoim domu?

Wybierz dobrego elektroinstalatora

Tworzenie systemu automatyki domowej to zadanie dla elektroinstalatorów, którzy doświadczeni są w tworzeniu inteligentnej elektryki w domach. Za taką uważa się instalację wieloobwodową, bezpuszkową, a także wyposażoną w nowoczesne panele sterownicze, centra monitoringu oraz liczne gniazdka, również te specjalistyczne np. dla urządzeń audio. To właśnie pracownie instalatorskie tworzące takie sieci wewnętrzne zajmują się wdrażaniem rozwiązań SmartHome w wersji przewodowej lub bezprzewodowej. Na pierwszy typ warto się zdecydować już przy budowie i wykańczaniu domu. Opcja ta jest bowiem tańsza. W przypadku domów, w których nie chcemy ingerować w system elektryczny oraz kiedy nie chcemy wykonywać nawet małych remontów, polecane jest rozwiązanie bezprzewodowej automatyki.

Jeśli marzysz zatem o inteligentnym domu, koniecznie zainteresuj się ofertą pracowni elektroinstalacyjnej Łukasza Lipskiego, która przygotuje precyzyjny projekt wdrożeniowy, kosztorys, a następnie która zamontuje i zaprogramuje Twój SmartHome!

SmartHom w oparciu o standard KNX

W przypadku zarówno wykańczania budynku i planowania wdrożenia SmartHome, jak i w sytuacji już gotowego obiektu czekającego na zamontowanie automatyki budynkowej, wielokrotnie ta oparta musi być o standard KNX. Jest to inteligenta instalacja elektryczna nowej generacji, która zapewnia przede wszystkim szeroką komunikację pomiędzy wszystkimi odbiornikami energii elektrycznej w obiekcie. Przesył sygnałów oparty jest zaś o skrętki dwuprzewodowe, połączenia radiowe, sieć Ethernet, a także o standardowe połączenia sieciowe instalacyjne zwane Power Line. Niezależnie zatem od rodzaju standardu KNX – przewodowy lub bezprzewodowy – znacznie ułatwia on wdrożenie automatyki budynkowej.

SmartHome w oparciu o KNX staje się systemem łączącym ze sobą instalacje elektryczne, teletechniczne, mulimedialne, alarmowe, a także monitoring i inne rozwiązania ku bezpieczeństwu oraz energooszczędności domu. Po wdrożeniu i skalibrowaniu systemu użytkownik może nawet zdalnie zarządzać energią, klimatyzacją, ogrzewaniem, oświetleniem i żaluzjami, telewizją przemysłową oraz urządzeniami takimi, jak TV oraz radio. Najlepsi producenci oprogramowania dla SmartHome gwarantują również funkcje symulacji obecności domowników oraz monitoring pogody, pozwalający na kalibrowanie ustawień np. wentylacji do temperatury i wilgotności powietrza na zewnątrz. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas