Artykuł sponsorowany Jak tworzone są sufity podwieszane? Tłumaczą fachowcy z firmy remontowej RENOVATIO

Jak tworzone są sufity podwieszane? Tłumaczą fachowcy z firmy remontowej RENOVATIO

Jedną z najchętniej wybieranych metod aranżacji wnętrz w Polsce są systemy suchej zabudowy, które oparte są o wykorzystanie specjalnych prefabrykowanych płyt kartonowo-gipsowych. To z nich można tworzyć ścianki działowe, zabudowy skosów, obudowy ścian i schodów, a nawet suche podłogi jastrychowe. W technologii suchej zabudowy tworzy się również sufity podwieszane, które mogą mieć przeróżne geometryczne formy. Jak montuje się tego typu konstrukcje? O tym opowiadają fachowcy z firmy remontowej RENOVATIO Klaudiusza Kałuży, która zaprasza do współpracy inwestorów z Błażejowic i okolic.

Czym są sufity podwieszane?

Specjaliści od aranżacji wnętrz z pracowni remontowej RENOVATIO zachwalają sufity podwieszane między innymi ze względu na prostotę ich montażu oraz lekką konstrukcję. Możliwe jest to dzięki prefabrykowanym płytom kartonowo-gipsowym, których masa nie przekracza zazwyczaj kilku kilogramów na jeden metr sześcienny przy kilkunastu milimetrach grubości. Łatwa instalacja paneli K-G jest zaś wynikiem specjalnych systemów mocujących często określanych jako ruszty aluminiowe. Fachowcy z firmy RENOVATIO zaliczają do niego następujące elementy:

  • profil przyścienny,
  • profil główny,
  • kołki metalowe sufitowe,
  • kołki typu szybki montaż,
  • blachowkręty,
  • łącznik krzyżowy,      
  • łącznik wzdłużny, 
  • pręt mocujący,          
  • wieszak obrotowy.

Uzupełnieniem całej konstrukcji sufitu podwieszanego są zaś gładzie gipsowe, taśmy wzmacniające ze szkła szklanego, taśmy akustyczne, masy szpachlowe oraz inne materiały wykończeniowe dekoracyjne.

Etapy tworzenia sufitu podwieszanego

Jak podkreślają fachowcy z firmy remontowej RENOVATIO, tworzenie sufitu podwieszanego wymaga przejścia złożonego procesu przygotowawczego. O ile sam montaż profili i instalacja płyt jest stosunkowo prosta, o tyle zaprojektowanie całej konstrukcji nie należy do działań najłatwiejszych. To dlatego tworzenie sufitów podwieszanych należy zlecać tylko doświadczonym pracowniom od remontów. Firma RENOVATIO z Błażejowic to świetny wybór.

Jeśli chodzi zaś o etapy tworzenia sufitu podwieszanego Klaudiusz Kałuża i jego zespół w pierwszej kolejności przeprowadzają wizję lokalną oraz wykonują szereg ważnych pomiarów. Na ich podstawie tworzą listę potrzebnych materiałów, a także samą koncepcję sufitu podwieszanego. Projekt nie jest zaś każdorazowo wymagany. Opracowuje się go przede wszystkim dla konstrukcji wielopoziomowych, wielkopowierzchniowych oraz tych w obiektach o zaostrzonych normach sanitarnych i przeciwpożarowych. Sufity w mieszkaniach czy domach można tworzyć z płyt K-G, tylko posiłkując się schematem technicznym. Jego przygotowanie kończy pierwszy etap inwestycji, a firma remontowa może rozpocząć montaż sufitu.

Prace montażowe firma RENOVATIO rozpoczyna od przygotowania systemu mocującego wraz z profilami aluminiowymi. Wolną przestrzeń można w następnym kroku wypełnić kanałami dla przewodów elektrycznych czy wentylacyjnych, a także materiałem dociepleniowym – firma RENOVATIO rekomenduje użycie wełny mineralnej. Dopiero wtedy można przykręcić płyty K-G i rozpocząć prace wykończeniowe. Ich ważną częścią jest instalacja oświetlenia punktowego lub liniowego, które nadaje konstrukcji sufitu głębi.

Gdzie sufity podwieszane są wykorzystywane?

Sufity podwieszane znalazły swoje zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym oraz publicznym. Jeden z pracowników firmy RENOVATIO wyjaśnia:

Technologia sufitów podwieszanych jest coraz chętniej stosowana ze względów estetycznych i technicznych. Po pierwsze konstrukcje te zachwycają swoimi kształtami, wykończeniem i rozmiarami, a po drugie pozwalają na kreatywne wykańczanie wnętrz. Dzięki sufitom podwieszanym nie trzeba kłuć ścian przy zakładaniu elektryki. Świetnie izolują one akustyczne pomieszczenia i pozwalają ukryć niedoskonałości sufitów właściwych.

Warto dodać, że sufity podwieszane są ognioodporne. Wytrzymują również wilgoć i znaczne obciążenia stropów. Z tego względu można je zastosować na basenach, w hotelach, sklepach wielkopowierzchniowych czy hurtowniach. Najpiękniejsze aranżacje w systemach suchej zabudowy zespół RENOVATIO tworzy jednak w domach i mieszkaniach m.in. przy adaptacji poddaszy. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas