Artykuł sponsorowany Jak szybko odświeżyć swoje wnętrza z fachowcami z firmy Dr Concept?

Jak szybko odświeżyć swoje wnętrza z fachowcami z firmy Dr Concept?

Zdarza się w życiu niemal każdego, moment, w którym dochodzi do wniosku, że warto byłoby odmienić wygląd swojego otoczenia. Remonty to podobno jedno z najczęstszych zajęć Polaków podczas urlopu. Nie każdy jednak ma ochotę działać samodzielnie w tej sprawie, a wiele osób zwyczajnie nie ma czasu nawet pomalować fragmentu zabrudzonej ściany, a co dopiero na długie tygodnie prac w domu lub mieszkaniu. Na pomoc przychodzą specjaliści z firmy Dr Concept. Jakie są sposoby na szybką zmianę w pomieszczeniu?

Magia konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych

Płyty gipsowo-kartonowe w wykończeniach wnętrz wykorzystywane są już od wczesnych lat 90. Ich zalety szybko zostały dostrzeżone, a następnie skutecznie eksploatowane i rozwijane przez kolejne dekady. Jedną z najważniejszych możliwości, które daje ten produkt to właściwie dowolność, co do wielkości i formy, którą chcemy osiągnąć. Oznacza to, że z łatwością dostaniemy ten produkt w wielu różnych wymiarach, a dodatkowo jest prosty w obróbce.

Finalnie, dzięki temu ogranicza nas jedynie wyobraźnia i przestrzeń. Dobrze przemyślany projekt konstrukcji może odmienić całkowicie wygląd całej przestrzeni. Z pomocą płyt gipsowo-kartonowych tworzy się sufity podwieszane, które dodatkowo można urozmaicić o oświetlenie. Dodatkowe zabudowy grzejników, rur, czy też innych przestrzeni, nie stanowią problemu, a dzięki takim zabiegom uzyskuje się ogromne efekty wizualne.

Specjalista z firmy Dr Concept dodaje:

Za wykorzystaniem płyt w wykończeniach i remontach przemawia także stosunkowo niska cena tego artykułu, fakt, że one same, jak i ich montaż pozostają neutralne dla środowiska, a nawet mogą pozytywnie wpływać na klimat wewnątrz pomieszczenia, dzięki regulacji wilgoci. Co więcej, na rynku dostępne są już płyty o specjalnych właściwościach, które również warto wykorzystać w ulepszaniu swojej przestrzeni. Mowa tu przykładowo o płytach wygłuszających, czy też ognioodpornych.

Odświeżenie wnętrz, czyli mało pracy a duże efekty

Chcąc w łatwy sposób uzyskać nowy odświeżony wygląd pomieszczeń, można zdecydować się także na kilka prostych kroków, które z udziałem ekipy doświadczonych fachowców, takich jak Dr Concept nie zajmą wiele czasu, a olśnią efektami.

Malowanie ścian to podstawowy i najprostszy sposób na odmienienie wnętrza. Dobrze zadziała samo odświeżenie koloru, a chcąc bardziej spektakularnych efektów, wystarczy zdecydować się na nowe barwy, co natychmiast przyniesie skutki. Dodatkowo warto również ocenić stan podłogi i jeśli drewniane parkiety nie wyglądają najlepiej, zdecydować się na ich odświeżenie lub wymianę.

Ciężko nie wspomnieć również o mniejszych działaniach, takich jak wymiana mebli lub akcesoriów ozdobnych. Zdarza się, że kilka detali odmienia całkowicie prezentację wnętrza. W przypadku foteli, czy też krzeseł można zlecić zmianę obicia oraz malowanie ich elementów, by dać im nowe życie w nowej przestrzeni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas