Artykuł sponsorowany Jak szybko i efektownie odmienić salon?

Jak szybko i efektownie odmienić salon?

To, jak wygląda nasz salon, ma dużą wartość estetyczną, decyduje o tym, jak wykorzystujemy najważniejszą przestrzeń w domu, ale wpływa też na nasze samopoczucie. Dlatego chyba każdy z nas od czasu do czasu odczuwa potrzebę odnowienia tego właśnie pokoju, odświeżenia kolorystyki czy stylu wykończenia. Jak zrobić to, aby nie nadwyrężyć domowego budżetu? Czy konieczna jest od razu zaawansowana renowacja?

Salon to pokój, z którego korzysta cała rodzina przez większą część dnia, przyjmujemy tu gości, organizujemy spotkania w kręgu rodzinny, znajomych i świętujemy ważne uroczystości. Ma to być pokój reprezentacyjny, ale powinien być również funkcjonalny. Zgodnie z opinią pracowników firmy Usługi Remontowo-Budowlane Paweł Jędrzejczyk, jest to też jedno z częściej odświeżanych pomieszczeń w domach. Z nadejściem nowej pory roku, kupnem nowych mebli, szukając sposobu jak zmienić nieco aranżację i styl wykończenia pokoju, warto skorzystać z usług ekipy, która sprawnie zrealizuje wszystkie pomysły.

Kolor ścian i sufitów – najprostszy sposób na zmianę wystroju

Oczywiście pierwszym krokiem, który wymaga najmniejszych inwestycji, jest odmalowanie ścian i sufitu. Jeśli pokój wymaga jedynie odświeżenia, nie chcemy zmieniać znaczącp stylu, wystarczy wybrać ten sam odcień lub lekko go przyciemnić czy rozjaśnić. Jednak farby do wnętrz, jakie są dziś dostępne na rynku, pozwalają na wiele ciekawych aranżacji, więc warto zaryzykować nawet bardziej drastyczną zmianę koloru. Są wytrzymałe, ładnie się łączą, zawierają w sobie dodatki jak brokat czy pył nadający ciekawego efektu, co pozwala stworzyć spektakularny efekt na ścianach i suficie. Jeśli ściany mają zostać pomalowane każda na inny kolor, planowane są wzory geometryczne, lub malowanie farbami, które należy wcześniej odpowiednio przygotować lub wymagają idealnie gładkiej powierzchni, lepiej powierzyć to zadanie doświadczonej ekipie remontowej. Dzięki temu ściany będą pomalowane równo, ale przeprowadzone zostaną również wszystkie prace przygotowawcze: usunięcie starej warstwy farby, tapet, wyrównanie powierzchni, nałożenie podkładu i gruntu. Ważne jest również dobranie odpowiedniego rodzaju farby do powierzchni oraz decyzja jak pomalować sufit, dlatego pomoc fachowca jest tu nieoceniona.

Podwieszane sufity i ścianki działowe – zmień rozkład pokoju

Jednym z najprostszych sposobów, gdy chcemy kompletnie zmienić wystrój salonu, ale nie chcemy ingerować w strukturę budynku, jest wykorzystanie płyt karton-gips. Umożliwiają one wydzielenie dodatkowej powierzchni w salonie: na miejsce zabaw dla dzieci, kącik czytelniczy czy miejsce do pracy, bez konieczności murowania nowych ścian. Doświadczony fachowiec zamontuje i zabezpieczy je w kilka godzin. Tego typu konstrukcje można wykorzystać także do równania bardzo zniszczonych ścian np. w kamienicach, gdzie trudno byłoby zapewnić idealny pion i równą powierzchnię. Płyty wykorzystywane są także do montowania podwieszanych sufitów, co otwiera zupełnie nowe możliwości, jeśli chodzi o instalacje oświetlenia, obniżenie sufitu co pozwoli zmniejszyć wydatki ponoszone na ogrzewanie dużych pokoi oraz zwiększyć izolację przed hałasem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter