Materiał Partnera Jak przygotować się do ocieplania domu?

Jak przygotować się do ocieplania domu?

Chcąc ocieplić swój dom, należy się wcześniej do tego odpowiednio przygotować. Najważniejsze będzie dokładne przygotowanie podłoża, rozpisanie kolejności prac i przygotowanie materiałów. W tym celu najlepiej od razu konsultować się ze specjalistą, który zajmuje się tego typu pracami profesjonalnie. Poznamy dzięki temu całkowity kosztorys i nie zapomnimy o żadnym ważnym elemencie.

Zanim rozpoczniemy prace

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac dociepleniowych, trzeba sprawdzić ogólny stan ścian zewnętrznych. Jeśli ściany są otynkowane, należy upewnić się, czy w każdym miejscu tynk odpowiednio mocno trzyma się podłoża. Sprawdzenie przeprowadzić można w prosty sposób, poprzez pukanie w sprawdzaną powierzchnię. Jeśli można usłyszeć głuchy dźwięk (typowy w takich przypadkach), oznacza to, że tynk odrywa się od ściany. W takim wypadku należy go skuć, a ścianę odpowiednio przeczyścić. Najlepiej to zrobić za pomocą wody pod ciśnieniem. Warto jednocześnie wymyć ściany z kurzu oraz tłuszczu, które będą przeszkadzać przy późniejszym montażu. Istotny będzie też poziom odchyleń ścian od pionu. Krzywe ściany będziemy musieli wyrównać zaprawą, co wiązać się będzie ze zwiększeniem jej zużycia. Przy okazji ocieplania warto wymienić stolarkę okienną. Wykonanie tego w późniejszym czasie może się wiązać z uszkodzeniem elewacji, co wiązać się będzie z dodatkowymi pracami oraz niepotrzebnymi wydatkami. Oczywiście przed wykonaniem jakichkolwiek prac, warto skontaktować się ze specjalistyczną firmą,  taką jak Maz- Bud. Firma ta znajduje się w miejscowości Wola Gruszowska i działa na rynku od roku 2014. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu przedsiębiorstwo to może świadczyć usługi na najwyższym poziomie, co potwierdzają pozytywne opinie klientów.

Warto konsultować się z wykonawcą

Przed rozpoczęciem ocieplania budynku trzeba dokładnie sprawdzić stan techniczny ścian. Wszelkie uszkodzenia trzeba niezwłocznie naprawić, na co z pewnością zwróci uwagę wykonawca. Dlatego warto go wybrać przed rozpoczęciem jakichkolwiek czynności. Wyżej wymieniona firma jest połączeniem doświadczenia, z umiejętnościami wykonawczymi. Co więcej, poza pracami dociepleniowymi, przedsiębiorstwo to zajmuje się także wykonawstwem elewacji budynków, z takich materiałów jak drewno, kamień, klinkier, oraz tworzywa sztucznego. Wykonują oni także okucia budowlane oraz montaż parapetów stalowych i aluminiowych. Wszystkie zlecenia wykonywane są terminowo i rzetelnie. Nie bez różnicy oczywiście jest także cena wykonawstwa, a ta jest bardzo atrakcyjna.

Podziel się