Artykuł sponsorowany Jak przeprowadzić gruntowny remont łazienki?

Jak przeprowadzić gruntowny remont łazienki?

Łazienka to pomieszczenie, w którym panują trudne warunki. Nieustanne działanie wilgoci, pary wodnej i wysokich temperatur sprawiają, że po pewnym czasie wnętrze nie wygląda estetycznie i wymaga renowacji. Gruntowny remont łazienki wcale nie musi być kosztowny i czasochłonny pod warunkiem, że dobrze zorganizujesz pracę i zaplanujesz kolejne jej etapy.

Remont łazienki – samodzielnie czy z firmą?

Gruntowny remont to dość kosztowna inwestycja szczególnie, jeżeli planujesz wymienić glazurę, meble i armaturę. Z tego względu wiele osób szukając oszczędności decyduje się na samodzielny remont łazienki. O ile faktycznie masz pojęcie o pracach remontowych, to takie rozwiązanie rzeczywiście może obniżyć koszty całego przedsięwzięcia. W przeciwnym wypadku warto to zadanie zlecić fachowcom takim jak Kruki Tynki Maszynowe Sebastian Kruk. Skorzystanie z usług firmy remontowej pozwoli Ci zaoszczędzić czas i mieć pewność, że wszystko zostało wykonane profesjonalnie.

Plan prac remontowych

Najważniejsze jest opracowanie planu poszczególnych etapów remontu. Pozwoli to tak zorganizować pracę, aby nie wyłączać całkowicie z użytku łazienki. Jest to szczególnie ważne, w przypadku łazienek połączonych z ubikacją, gdyż całkowite odcięcie domowników od wody, prysznica i toalety nawet przez kilka dni byłoby kłopotliwe. Planując remont, warto podzielić pracę na kilka etapów:

  • opracowanie planu i kosztorysu prac,
  • usunięcie płytek podłogowych i naściennych,
  • wymiana i konserwacja instalacji hydraulicznej,
  • montaż oświetlenia,
  • wymiana armatury łazienkowej,
  • ułożenie glazury,
  • montaż mebli, grzejników i pozostałych elementów wnętrza.

Dobrze zaplanowany remont łazienki znacząco skróci czas potrzebny na prace wykończeniowe. Czasami jednak nie warto decydować się na gruntowną wymianę wszystkich elementów, gdyż może okazać się, że armatura czy płytki znajdują się w dobrym stanie. Jeżeli chcesz odmienić wnętrze warto zdecydować się na zakupienie dodatków, montaż sufitu podwieszanego i lekką modyfikację wnętrza, aby uzyskać zadowalający efekt.

Koszty remontu łazienki

Tak naprawdę koszt całego remontu zależy od użytych materiałów oraz przeprowadzonych prac. Jeżeli zdecydowałeś się na skorzystanie z usług firmy wykończeniowej, możesz oszczędzić na materiałach, gdyż często takie firmy mają zniżki od współpracujących producentów. Na największy wydatek musisz przygotować się kupując armaturę, szczególnie jeżeli marzy Ci się wanna z hydromasażem, nowoczesny prysznic czy designerskie meble z marmurowym blatem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas