Artykuł sponsorowany Jak przebiega montaż drzwi przesuwnych?

Jak przebiega montaż drzwi przesuwnych?

Na rynku dostępne są liczne modele drzwi przeznaczonych do zamontowania w różnego rodzaju pomieszczeniach. Wśród nich ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza artykuły przesuwne, postrzegane przez wiele osób jako funkcjonalne i ergonomiczne rozwiązanie. Niektórzy klienci sklepów z tego typu produktami zastanawiają się jednak nad sposobami ich montażu. Jeśli Ty także zaliczasz się do ich grona, koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł.

Dlaczego warto zainwestować w drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne mają wiele zalet. Tego typu wyroby stanowią wyjątkowe połączenie walorów estetycznych oraz użytkowych. Wchodzące w skład systemów szaf zabudowanych modele doskonale sprawdzają się w roli ozdobnego elementu wnętrz urządzonych w minimalistycznym stylu. Przesuwne drzwi nowoczesne z Wrocławia zajmują stosunkowo niewiele miejsca. Dlatego też omawiane rozwiązanie znajduje powszechne zastosowanie głównie w mieszkaniach i pokojach o bardzo małym metrażu. Powszechnie uważa się, że drzwi przesuwne potrzebują aż 16 razy mniejszą powierzchnię do swojego otwarcia w porównaniu do tradycyjnych, rozwieralnych modeli. Co więcej, brak konieczności zwracania uwagi na stronę, w którą otwierają się drzwi, sprawia, że meble można ustawić w dowolny sposób. Drzwi przesuwne mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej w ich procesie produkcyjnym wykorzystuje się płyty fornirowane, wiórowe albo bambusowe. Niektórzy ludzie chętnie wybierają też artykuły przeszklone.

Jak zamontować drzwi przesuwne?

Montaż drzwi przesuwnych to kilkuetapowy proces. Najpierw należy przygotować otwór drzwiowy o odpowiednich rozmiarach, szczególną uwagę przykładając do usunięcia znajdujących się tam nierówności oraz zanieczyszczeń. Poprawnie wykonany pomiar skrzydła drzwiowego pozwala na ustalenie optymalnej wysokości położenia prowadnic. Element ten przytwierdza się bezpośrednio do muru za pomocą kołków montażowych. Istotne jest rozmieszczenie na całej długości szyny otworów znajdujących się w odległości ok. 25 cm od siebie. Jak wskazują specjaliści z takich firm, jak PHU GAMA, przy montowaniu skrzydeł wózki przytwierdza się do głównej krawędzi drzwi oraz wsuwa się je w szynę. Następnie umieszcza się na podłodze ograniczniki wychylenia i otwarcia. Na koniec wykonuje się maskownicę prowadnicy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas