Materiał Partnera Jak prawidłowo zamontować drzwi zewnętrzne?

Jak prawidłowo zamontować drzwi zewnętrzne?

Drzwi wejściowe są ważnym elementem każdego domu. Zabezpieczają przed uciekaniem ciepła i włamaniami. Ich montaż może więc przesądzić o tym, jak bezpieczni będą domownicy oraz ich majątek. Dlatego należy dokładnie się do niego przygotować i wykonać wszystkie niezbędne kroki. Postępowanie zgodnie z instrukcją producenta nie zawsze będzie jedynym, co czym należy pamiętać przy montażu.

Jak montować drzwi wejściowe w budynku?

To, gdzie powinno się zamontować drzwi wejściowe, zależy w dużej mierze od ścian. Wyróżnia się ściany:

  • jednowarstwowe, w których drzwi montuje się w połowie grubości,

  • dwuwarstwowe, gdzie drzwi montuje się na krawędzi zewnętrznej,

  • trzywarstwowe, w których drzwi montuje się w warstwie ocieplenia.

Trzeba pamiętać, że właściwe ułożenie ościeżnic wpływa na trwałość i funkcje, jakie mają drzwi zewnętrzne. Szczecin to miasto, w którym znajdziesz modele wysokiej jakości, łatwe w montażu oraz wytrzymałe. Przed zakupem konkretnego modelu trzeba pamiętać, żeby dokładnie zmierzyć miejsce, w którym będzie prowadzony montaż. Źle dobrane wymiary mogą utrudnić wykończenie domu.

Montaż drzwi wejściowych krok po kroku

Przed rozpoczęciem montażu należy przygotować i oczyścić miejsce, w którym drzwi mają się znaleźć. Przez każdy krok trzeba przechodzić zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta. Montując drzwi zewnętrzne, należy:

  • przymierzyć ościeżnicę i drzwi,

  • sprawdzić pracę drzwi i wygodę korzystania z nich,

  • wywiercić otwory w ościeżnicy i przymocować ją do ściany,

  • zamontować skrzydła drzwi,

  • wypełnić pianką montażową przestrzeń między ościeżnicą a ścianą,

  • wykończyć ościeżnicę tynkiem.

Na koniec w drzwiach montuje się zamek i klamkę oraz czyści się miejsce montażu. Usuwa się taśmę malarską i pokrywa farbą tynk przy murze. W ten sam sposób montuje się każdy rodzaj drzwi zewnętrznych.

Samodzielny montaż drzwi zewnętrznych samodzielnie jest możliwy, ale wymagane są do niego: cierpliwość, czas i ostrożność. Taką pracę można zlecić firmie zewnętrznej, często mają ją w ofercie przedstawiciele producentów czy dystrybutorzy, tacy jak Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe SALDRI. Korzystając z ich pomocy, można wybrać model idealnie pasujący do wyznaczonego na drzwi miejsca. Specjaliści sami dokonają pomiarów, podpowiedzą, na jakie rozwiązania warto się zdecydować oraz przeprowadzą fachowy montaż. Tak przygotowane wejście będzie wykonane w wygodny do użytkowania sposób i estetycznie wykończone, bez obaw o krzywo zamontowane skrzydła drzwi albo źle przymocowaną do ściany ościeżnicę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas