Artykuł sponsorowany Jak poradzić sobie z awarią spłuczki podtynkowej?

Jak poradzić sobie z awarią spłuczki podtynkowej?

W ciągu dnia korzystamy z toalety bardzo często, co wiąże się z wielokrotnym naciskaniem spłuczki, zaś to przekłada się na duże ryzyko jej usterki. Obecnie coraz częściej montowane są spłuczki podtynkowe, które, choć są estetyczne i funkcjonalne, to jednak w sytuacji, gdy zachodzi konieczność ich naprawy, to sprawiają niemały problem. Jak szybko poradzić sobie z uszkodzeniem tego typu mechanizmu?

Spłuczki podtynkowe i ich awarie

W dzisiejszych czasach systemy podtynkowe są coraz częściej montowane w polskich toaletach. Nikogo jednak nie powinno to dziwić, ponieważ są one bardzo estetyczne i niezwykle praktyczne, ponieważ wszelkie elementy instalacyjne są praktycznie niewidoczne. Uwzględniając jednak fakt, że ze spłuczek podtynkowych korzystamy przynajmniej kilka razy w ciągu dnia, to łatwo się domyślić, że mogą one ulegać awariom. Czasem uszkodzenia są też spowodowane błędami popełnionymi podczas montażu. Zwykle jednak usterka wynika ze zgromadzonych zanieczyszczeń pod uszczelką zaworu spłukującego. Jak poradzić sobie z takim problemem?

Naprawa spłuczki podtynkowej – nie musi być skomplikowana!

Gdy dojdzie do uszkodzenia spłuczki podtynkowej, to możemy od razu wezwać fachowca np. z firmy Mo Ja Usługi hydrauliczne i ogólnobudowlane Janusz Moga, który zajmie się rozwiązaniem problemu. Możemy również podjąć się samodzielnej naprawy.

W takiej sytuacji powinniśmy rozebrać górę spłuczki i sprawdzić jej części. Jeśli ramię znajduje się zbyt wysoko, to musimy je obniżyć. Gdy to nie pomoże, to przeczyśćmy zawór w spłuczce. Innym sposobem może być wymiana uszczelki na nową – ten element jest łatwo dostępny i możemy go kupić za zaledwie kilka złotych!

Z zastosowaniem powyższych sposobów można naprawić spłuczkę podtynkową w maksymalnie kilkadziesiąt minut! Nie są one skomplikowane, więc jesteśmy przekonani, że każdy sobie z tym poradzi. Gdy natomiast okaże się, że usterka jest poważniejsza lub samodzielna wymiana uszkodzonej części, jest niemożliwa, to najlepiej nie zwlekać i wezwać od razu hydraulika z opisywanej firmy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter