Artykuł sponsorowany Jak parametry powinny spełniać płytki łazienkowe?

Jak parametry powinny spełniać płytki łazienkowe?

Jeśli panujesz wykończyć swoją łazienkę, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jednym z zadań, które Cię czekają, jest wybór płytek łazienkowych. W dzisiejszym artykule opowiadamy o tym, na jakie parametry płytek warto zwracać uwagę, poszukując idealnego pokrycia ścian i podłóg do łazienki. Dzięki temu tekstowi najpewniej znajdziesz dokładnie takie płytki łazienkowe, jakich poszukujesz.

Jakie parametry płytek łazienkowych przesądzają o ich jakości?

Wybór idealnych płytek łazienkowych jest czasami trudniejszy, niż mogłoby się wydawać. Oczywiście bez trudu można wybrać wzór, który idealnie wpasuje się w pożądany styl mający panować w łazience, ale kłopotem może być znalezienie płytek o odpowiednio wysokiej jakości. Na szczęście istnieje kilka parametrów, które wskazują na realną jakość wybranych płytek.

Jeśli planujesz zakup naprawdę dobrego pokrycia ścian i podłogi do łazienki, to kiedy będziesz przeglądać ofertę wybranego sprzedawcy płytek łazienkowych, takiego jak na przykład sklep z płytkami Płytkownia, zwracaj uwagę na następujące parametry:

  • klasa ścieralność płytek – która wskazuje na to, jak bardzo dana płytka jest odporna na uszkodzenia mechaniczne; wyrażana oznaczeniem PEI z odpowiednim numerem (np. PEI 3); pierwsza klasa ścieralności jest najniższa, natomiast piąta najwyższa; w łazienkach domowych można kłaść płytki PEI 1, natomiast trzeba pamiętać, że im wyższa klasa ścieralności, tym lepsza jest jakość wybranych płytek;

  • klasa antypoślizgowości płytek – która wskazuje na to, jakie jest ryzyko poślizgnięcia się na wybranych płytkach; najczęściej wyrażana oznaczeniem R z odpowiednim numerem (np. R9); dziewiąty stopień ścieralności jest najniższy, a trzynasty najwyższy; pod prysznicem powinny znaleźć się płytki o klasie ścieralności na poziomie co najmniej R10;

  • stopień nasiąkliwości płytek – który wskazuje na to, w jakim stopniu dane płytki absorbują wodę; wyrażany oznaczeniem E z odpowiednią wartością procentową (np. E 10%); im mniejsza wartość procentowa, tym mniejszy stopień nasiąkliwości płytek; w łazience idealnie sprawdzą się płytki o średniej nasiąkliwości, na poziomie 3–5%.

Gdzie kupić dobre płytki łazienkowe?

Jeśli poszukujesz płytek łazienkowych o odpowiednio wysokiej jakości, zaglądaj do sklepów sprawdzonych i polecanych sprzedawców, którzy dbają o, by oferowane przez nich towary były nie tylko zachwycające pod względem wizualnym, ale i w pełni praktyczne – czyli cechujące się odpowiednimi parametrami. Możesz je kupić między innymi w sklepie z płytkami do łazienek Płytkownia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas