Artykuł sponsorowany Jak ozdobić w domu ściany szkłem lakierowanym?

Jak ozdobić w domu ściany szkłem lakierowanym?

Chcąc nadać lekkości pomieszczeniom, a jednocześnie zabezpieczyć ściany przed uszkodzeniami, warto sięgnąć po rozwiązania ze szkła lakierowanego. Panele lub płytki prezentują się elegancko i nowocześnie, dodatkowo będąc odpornymi na działanie czynników zewnętrznych. Bogate wzornictwo oraz kolorystyka pozwala dopasować dekoracyjne tafle i kafelki w taki sposób, aby podkreślić wystrój wnętrza.

Szklane panele

To popularne rozwiązanie, które stosuje się najczęściej w kuchni, aby zabezpieczyć ścianę nad blatem roboczym. Jest to nie tylko praktyczny środek, ale również wysoce dekoracyjny. Można bowiem wykorzystać tutaj różne techniki wzornictwa, których całą gamę odnajdziemy między innymi wśród produktów marki Colorimo. Panele są wykonywane na prośbę klienta ze szkła hartowanego, w związku z czym ich użytkowanie będzie w pełni bezpieczne. Ponadto szkło lakierowane maluje się za pomocą naturalnych farb, które nie wydzielają żadnych toksyn, więc z powodzeniem można jest stosować w miejscu przygotowywania posiłków. Dzięki palecie kolorystycznej RAL szkło może uzyskiwać wyraziste i głębokie barwy, podkreślające charakter wnętrza. To idealna opcja dla zwolenników minimalizmu, a szkło o wysokim połysku będzie najłatwiejsze do utrzymania w czystości.

Szklane okładziny ścienne to także doskonałe uzupełnienie wystroju salonu, jadalni lub sypialni w nowoczesnym stylu. Nadruki lub trójwymiarowe ornamenty będą nieszablonowym substytutem klasycznych obrazów wieszanych na ścianach. Panele można montować przy wykorzystaniu okuć punktowych, co sprawi, że szkło nie będzie przylegać bezpośrednio do ściany i da możliwość zainstalowania efektownego podświetlenia LED. Innym sposobem jest przyklejenie tafli za pomocą specjalnego kleju montażowego.

Geometryczne płytki i mozaiki

Łazienka to miejsce, w którym możemy się zrelaksować po ciężkim dniu, biorąc gorącą kąpiel lub orzeźwiający prysznic. Dlatego również tutaj warto zadbać o wystrój, który będzie współgrał z budowaniem pozytywnego nastroju. W tym mogą pomóc nam szklane płytki, które są alternatywą dla ciężkiej wizualnie, klasycznej ceramiki. Takie rozwiązanie daje ogrom możliwości aranżacyjnych, od skomponowania prostych wzorów po fantazyjne mozaiki z elementów o odmiennym kształcie i kolorze. Ciekawy efekt dają kafelki ze szkła lakierowanego w kształcie heksagonów o ornamentowej teksturze, które pod wpływem światła delikatnie się mienią. Szklane płytki nadają się w szczególności do małych łazienek, ponieważ ich wizualna lekkość oraz zdolność odbijania światła optycznie powiększy pomieszczenie.

Opracowanie:

Colorimo Szkło lakierowane

Opole , Składowa 6

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter