Artykuł sponsorowany Jak ocieplić dach domu jednorodzinnego?

Jak ocieplić dach domu jednorodzinnego?

W sytuacji, gdy zauważymy, że temperatura w pomieszczeniach w domu regularnie spada, należy sprawdzić, czy problemem nie jest ocieplenie budynku. Uciekające ciepło ma związek nie tylko z obniżonym komfortem podczas przebywania w poszczególnych pokojach, ale wpływa również na rosnące koszty eksploatacji. Dlatego ocieplanie dachu i poddasza to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem domu.

Dach budynku to strategiczne miejsce, jeśli chodzi o ciepło. To tędy ucieka go najwięcej, gdy ocieplenia nie ma, wykonane zostało niepoprawnie lub z czasem doszło do jego zniszczenia. Decydując się na remont domu lub szukając sposobu na zmniejszenie kosztów ogrzewania, warto skorzystać z usług firm takich jak Termomodernizacja Ekspert. Uzyskamy pomoc w poprawieniu izolacji cieplnej i doradztwo, które rozwiązania sprawdzą się najlepiej w naszej sytuacji.

Dlaczego warto ocieplić dach i poddasze?

Szacuje się, że przez nieszczelny dach uciekać może nawet 25% ciepła. Jest to niekorzystne dla osób przebywających w budynku, ale przekłada się również na wysokość płaconych rachunków za ogrzewanie. Ciepło w domu to komfort, zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich członków rodziny. Bardzo często nieocieplony dach eliminuje też możliwość korzystania z poddasza, więc jego ocieplenie może pomóc nam przekształcić to miejsce w dodatkowe pomieszczenie użytkowe. Przy dobrze dobranym i położonym materiale zapewniającym dobrą izolację termiczną latem powinno być chłodno, a zimą ciepło. Jest to więc inwestycja, która wpłynie na odczuwalną temperaturę we wnętrzu również latem. Ocieplanie ma jeszcze jedną ważną zaletę, pozwala wzmocnić i uszczelnić konstrukcję budynku. Dobrze położone warstwy materiału wpływają na ogólną nieprzepuszczalność dachu, jego odporność na działanie wody z roztapiającego się śniegu i padającego deszczu. Przy szczelnym dachu nie musimy martwić się wilgocią na poddaszu, która wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie, ale i na strukturę nośną budynku. Wnikająca woda osłabia drewniane elementy konstrukcji, sprzyja pojawianiu się bakterii, pleśni i grzybów co przejawia się nieprzyjemnym zapachem w pomieszczeniach. W zależności od zastosowanego do ocieplenia materiału możemy też wpłynąć na inne funkcjonalności i parametry poszycia dachowego.

Czym najlepiej ocieplić dach?

Na rynku istnieje wiele produktów, które można wykorzystać do zapewnienia izolacji termicznej każdego budynku. Od tradycyjnych: styropianu i wełny mineralnej, po bardziej innowacyjne środki. W nowoczesnych domach stosuje się ocieplanie pianą PUR, która znajduje zastosowanie również przy modernizacji fundamentów i ścian. Izolacje natryskowe to wygodne, ale i bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż sam proces nakładania materiału jest bardzo szybki. Wymaga jednak odpowiedniego sprzętu i umiejętności, więc lepiej pozostawić to fachowcom. Piana poliuretanowa pokrywa dokładnie całą powierzchnię, wnika we wszystkie szczeliny i zakamarki, eliminując ryzyko pojawienia się mostków termicznych. Zalecana jest również przy niecodziennych kształtach więźby dachowej. Chroni przed wnikaniem wody oraz pyłów, czy pojawieniem się szkodliwych dla organizmu mikrobów. Pianka PUR zapewnia też lepszą izolację akustyczną.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas