Artykuł sponsorowany Jak kupić najlepsze okna do domu? Najważniejsze parametry okien

Jak kupić najlepsze okna do domu? Najważniejsze parametry okien

Budowa domu wiąże się z decyzją o wyborze rodzaju okien. Jest to poważne wyzwanie dla inwestorów, ponieważ szeroka oferta produktowa obejmuje różnorodne artykuły o wielu właściwościach, innych cenach i odmiennym wyglądzie. Racjonalne porównanie poszczególnych modeli okien może ułatwić wybór tych najlepszych. Jakie parametry okien należy wziąć pod uwagę przed zakupem? Jak wybrać najlepsze okna do domu?

Postaw na oszczędzanie

Jednym z najważniejszych parametrów, na jakie warto zwrócić uwagę przy kupnie okien, jest tak zwany współczynnik przenikania ciepła. Powinien mieć jak najniższą wartość – wtedy okno można uznać za termoizolacyjne. Dzięki temu w zimne dni ciepło nie będzie tak szybko uciekało na zewnątrz. Okna o niskim współczynniku przenikania ciepła pozwalają zachować optymalną temperaturę w domu, a co za tym idzie – zmniejszyć wydatki na ogrzewanie. W ten sposób stają się energooszczędne i ekonomiczne, ponieważ pomagają zaoszczędzić na rachunkach.

Okna powinny też wyróżniać się szczelnością i chronić przed przewiewami, będącymi częstą przyczyną znacznych strat energii. Aby tego uniknąć, należy zwrócić uwagę na parametr przepuszczalności powietrza, a także na ramę, uszczelki i okucia. Przy wyborze okien a najwyższej klasie przepuszczalności oraz dodatkowym uszczelnieniu musimy pamiętać o montażu odpowiedniego systemu wentylacyjnego, który zapewni kontrolowaną cyrkulację powietrza w domu.

Okna jako skuteczna bariera ochronna

Okna muszą chronić wnętrze domu przed czynnikami zewnętrznymi, jednocześnie zapewniając dostateczną ilość światła. Nie mogą przeciekać podczas ulewy czy silnego wiatru – warto zwrócić uwagę na parametr wodoszczelności. Okna dostępne w ofercie firmy Diadom – Okna, Drzwi, Bramy Garażowe, Ościeżnice spełniają niezbędne wymogi bezpieczeństwa. Przy wyborze ważna jest również ochrona przed hałasem – współczynnik ten wyrażany jest w decybelach i ma duże znaczenie dla komfortu domowników. Najlepsze okna nie tylko nie dopuszczą do wnętrza hałasu z ulicy, ale też wytłumią odgłosy dochodzące z domu, dzięki czemu urządzane przez nas przyjęcia nie będą przeszkadzać sąsiadom i zyskamy cenną prywatność. Dobre okna powinny też chronić przed włamaniem i kradzieżą – to właśnie przez nie nieproszeni goście najczęściej wchodzą do środka. Warto kupić takie, które mają okucia antywyważeniowe i inne wzmocnienia uniemożliwiające otwarcie ich z zewnątrz.

Przy tym wszystkim należy pamiętać oczywiście o estetyce okien. Okna drewniane, na przykład sosnowe lub mahoniowe, zapewniają dobrą izolację termiczną. Z kolei ramy wykonane z innych materiałów nie wymagają regularnej pielęgnacji. Okna oprócz bariery ochronnej stanowią też wizytówkę domu, dlatego warto skupić się na aspekcie wizualnym.

Opracowanie:

Diadom - Okna, Drzwi, Bramy Garażowe, Ościeżnice

Białystok , Antoniukowska 6

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas