Artykuł sponsorowany Jak działają siłowniki w automatycznych bramach garażowych?

Jak działają siłowniki w automatycznych bramach garażowych?

Automatyczna brama garażowa to coraz częściej spotykany, standardowy element garaży. Dzięki niej nie trzeba już wysiadać z auta, otwierać mechanicznie bramy, a następnie dopiero wjeżdżać do garażu, co okazuje się niezwykle wygodne zwłaszcza podczas deszczowej pogody. Działanie automatycznych bram garażowych oparte jest na siłownikach, dzięki którym ich skrzydła są podnoszone za pomocą przycisku i to właśnie na nich skupimy się w poniższym artykule. 

Rodzaje i działanie siłowników w bramach garażowych

Siłowniki w automatycznych bramach garażowych odpowiadają za podnoszenie i opuszczanie skrzydeł. Ich działanie wyzwalane jest poprzez impuls elektryczny, który uruchamiany jest np. za pomocą fal radiowych pochodzących z pilotów.  Ze względu na ich budowę oraz sposób działania na rynku można natomiast wyróżnić kilka ich rodzajów opisanych poniżej.

Siłowniki śrubowe lub hydrauliczne

Ten model siłowników może być stosowany z powodzeniem we wszystkich rodzajach bram garażowych. Działa on na zasadzie przesuwania elementu napędowego wzdłuż korpusu siłownika, dzięki temu jego siła przenoszona jest bezpośrednio na skrzydło bramy. Wadą tego mechanizmu do bram automatycznych jest jednak brak możliwości jego zamaskowania oraz stosunkowo niewielki możliwy do uzyskania z jego użyciem kąt otwarcia skrzydła. 

Siłowniki z łamanym ramieniem

Przeznaczone są one do poziomego montażu, a swoją konstrukcją przypominają ramię zgięte w łokciu. Ich instalacja jest niezwykle prosta i szybka, a one same prezentują się estetycznie we wnętrzach garaży. 

Siłowniki podziemne

Cechujące się szybką pracą oraz dużą wytrzymałością. Montaż siłowników do bramy w tym przypadku odbywa się, jak sama nazwa wskazuje pod gruntem i wymaga dodatkowo wykonania specjalnej instalacji związanej z odwodnieniem terenu wokół nich. 

Jak dobrać odpowiedni siłownik do bramy garażowej? 

Dobór właściwego siłownika do automatycznej bramy garażowej wymaga przede wszystkim jego dopasowania do rodzaju bramy. 

Istotnymi parametrami przy doborze napędów bramowych są także takie elementy, jak ich prędkość przesuwna, określająca czas, w jakim brama będzie się otwierać, a także siła ciągu dopasowana do wielkości i wagi skrzydła garażowego. 

Dodaje w rozmowie z nami specjalista z firmy KSOBUD  montującej siłowniki do bram w Otwocku

Podsumowując, siłowniki do bram automatycznych swoje działanie opierają na przenoszeniu siły poprzez napęd na skrzydła, umożliwiając tym samym otwieranie i zamykanie bramy za pomocą przeznaczonych do tego pilotów. Dzięki temu korzystanie z garażu staje się o wiele wygodniejsze i prostsze. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas