Artykuł sponsorowany Jak działają odkurzacze centralne wyciągane?

Jak działają odkurzacze centralne wyciągane?

Odkurzacze centralne wyciągane to nowoczesne, wygodne i skuteczne rozwiązanie sprzątania wnętrz, które coraz częściej pojawia się w polskich domach. Działa na zasadzie przesyłania kurzu i brudu przez rury instalacyjne do centralnej jednostki odkurzającej, umieszczonej w oddzielonym pomieszczeniu. W tym artykule przyjrzymy się dokładniej temu innowacyjnemu systemowi, omawiając jego budowę, zalety oraz sposób instalacji.

Budowa systemu odkurzania centralnego

System odkurzania centralnego składa się z trzech głównych elementów. Pierwszym z nich jest właśnie wspomniana centralna jednostka odkurzająca, w której znajduje się silnik o dużym zasięgu oraz zbiornik na kurz i brud. Drugim elementem są rury instalacyjne, wykonane z tworzywa sztucznego, które łączą centralną jednostkę z gniazdami ssącymi znajdującymi się w różnych pomieszczeniach budynku. Ostatnim elementem jest elastyczny wąż do odkurzania, który można podłączyć do dowolnego gniazda ssącego.

Zalety stosowania odkurzacza centralnego

Odkurzacze centralne wyciagane mają wiele zalet, które przyczyniają się do ich rosnącej popularności. Po pierwsze, są one dużo cichsze od tradycyjnych odkurzaczy, ponieważ główny silnik umieszczony jest z dala od pomieszczeń mieszkalnych. Po drugie, system ten pozwala na wygodniejsze sprzątanie, gdyż nie trzeba nosić odkurzacza po całym domu, a wystarczy tylko podłączyć wąż do gniazdka ssącego. Po trzecie, odkurzacz centralny jest bardziej higieniczny niż tradycyjne urządzenia, ponieważ kurz i brud są składowane poza mieszkaniem, co minimalizuje rozprzestrzenianie się alergenów.

Wady centralnego systemu odkurzania

Mimo wielu zalet, odkurzacze centralne także mają swoje wady. Jedną z nich jest dość wysoka cena instalacji, bowiem zakup samej jednostki centralnej oraz montaż całego systemu może być kosztowny. Ponadto, wymaga on więcej miejsca na instalację w porównaniu do zwykłych odkurzaczy. Wreszcie, naprawa odkurzacza centralnego może być bardziej skomplikowana i czasochłonna niż naprawa tradycyjnego odkurzacza.

Instalacja odkurzacza centralnego

Instalacja odkurzacza centralnego najlepiej przeprowadzić podczas budowy domu lub remontu, gdyż wymaga ona układania rur instalacyjnych wewnątrz ścian lub stropów. Dobrze jest wcześniej skonsultować się z fachowcem, który doradzi, gdzie najlepiej umieścić jednostkę centralną oraz jak poprowadzić rury. Należy również pamiętać o regularnym czyszczeniu zbiornika na brud, co można zrobić samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalistów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas