Artykuł sponsorowany Jak działa tzw. dom inteligentny?

Jak działa tzw. dom inteligentny?

Dom inteligentny jest domem przyszłości zarządzanym z poziomu aplikacji na smartfonie. W domu inteligentnym można uruchomić ogrzewanie lub klimatyzację, nawet jeśli nie ma nas w domu oraz sterować osłonami okiennymi. System zarządzania budynkiem opiera się na pracy czujników rozmieszczonych w różnych punktach domu, na podstawie których inicjuje się określone działania. System reaguje także na sygnały, jakie do niego docierają i odpowiada na nie według zaprogramowanego schematu.

Zarządzenia domem w ramach Smart Home

Technologia Smart Home steruje oknami połaciowymi, zewnętrznymi roletami, drzwiami wejściowymi, brama garażową i wjazdową, markizami tarasowymi oraz ogrzewaniem i klimatyzacją. System może zostać skorelowany z instalacją monitoringu. Podstawowym założeniem inteligentnego domu jest koncepcja przedmiotów połączonych w sieć, które mogą się komunikować ze sobą i z użytkownikami. Smart Home nie byłby możliwy, gdyby nie rozwój Internetu Rzeczy.

Systemy Smart Home znacząco podnoszą komfort życia. Coraz więcej czasu spędzamy poza domem, długo pracujemy i często wyjeżdżamy na wakacje. System inteligentnego domu pozwala na dozór nad nieruchomością podczas naszej nieobecności. Możliwe jest uruchomienia chłodzenia lub ogrzewania, dzięki czemu po powrocie możemy cieszyć się komfortową temperaturą we wnętrzu.

Zalety inteligentnego domu

Technologie Smart Home dostarcza DomLux. Oferowane systemy inteligentnego domu wyposażone są w czujniki temperatury, ogrzewania, zużycia energii i światła słonecznego, a zatem dom inteligentny to dom ekologiczny. Użytkownik może korzystać ze sprzętów w sposób zrównoważony, co wpływa na zużycie prądu i energii potrzebnej do ogrzewania.

Dom inteligentny to także dom bezpieczny – system czujników wykryje zagrożenia i zainicjuje odpowiednie działania. W przypadku deszczu lub silnego wiatru Smart Home zamknie okna i zasunie rolety oraz złoży markizy. Szyfrowane 128-bitowe klucze są unikatowe i nadawane są dla każdej instalacji osobno. Radiowa wymiana informacji jest zatem dobrze zabezpieczona przed niepowołanym dostępem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas