Materiał Partnera Jak działa nowoczesna automatyka do bram?

Jak działa nowoczesna automatyka do bram?

Bramy automatyczne są obecnie standardem w nowoczesnym budownictwie. Większość właścicieli nowo powstałych obiektów zaopatruje wjazd do posesji w nowoczesną technikę użytkowania ze względu na dużą wygodę w obsłudze. Bezpieczne systemy automatyki mogą mieć różne rozmiary, specyfikę działania oraz formę obsługi. Dowiedz się, jak działa nowoczesna automatyka do bram.

Jak działa brama automatyczna?

Innowacyjne rozwiązania w budownictwie cieszą się dużą popularnością. Większość przedsiębiorców chce uzyskać lepszy efekt wizualny przydomowej przestrzeni stawiając na nowoczesną automatykę do bram. Istnieją rozwiązania przeznaczone do bram garażowych, ale także do tych wjazdowych. Najważniejszy jest bowiem odpowiednio dobrany system napędu i siłowników. Wybiera się go w zależności od rodzaju wrót czy sposobu ich otwierania i zamykania.

To od siłownika zależy, w jaki sposób skrzydła bramy będą otwierane i zamykane. Ten mechaniczny komponent może być śrubowy, z ramieniem łamanym, ale także nadaje się do umieszczenia pod ziemią. Specjaliści z firm montażowych takich jak Bonus określają moc elementu oraz to, jak ciężką bramę będzie on w stanie obsługiwać.

Praca sterownika kontrolowana jest przez tzw. centralkę sterującą. W niej znajduje się układ sygnalizujący siłownikowi, jakie zadanie ma wykonać (otwarcie lub zamknięcie bramy). System obsługuje się za pomocą pilota.

Zalety nowoczesnej automatyki do bram

Z racji tego, że nowoczesna automatyka może zostać zamontowana w wielu rodzajach bram – konieczne jest wybranie odpowiedniego mechanizmu działania. Wiele firm zajmujących się montażem bram ma w swojej ofercie napędy przeznaczone do instalacji w bramach garażowych, ogrodzeniowych i wjazdowych. System można zastosować również w bramach jedno- i dwuskrzydłowych oraz przesuwnych.

Nowoczesna automatyka do bram jest polecana nie tylko w przypadku wjazdu na posesję. To idealne rozwiązanie na terenach działkowych, które położone są przy ruchliwych ulicach.

Ponadto innowacyjne systemy automatyki do bram mają wiele istotnych zalet, m.in.:

  • zapewniają komfort użytkowania bram,

  • ograniczają konieczność wysiadania z auta w celu otwarcia lub zamknięcia bramy,

  • podwyższają poziom bezpieczeństwa użytkowników bram, a więc doskonale chronią mieszkańców przed wtargnięciem osób z zewnątrz.

Zakup odpowiedniego systemu automatyki powinien być przemyślany na początkowym etapie budowy domu, jeszcze przed ułożeniem nawierzchni. Takie rozwiązanie wymaga bowiem doprowadzenia instalacji elektrycznej, którą umiejscawia się w gruncie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas