Artykuł sponsorowany Jak działa mieszalnia farb?

Jak działa mieszalnia farb?

Gdy wybieramy farby, chcemy, aby kolory idealnie odpowiadały naszemu wyobrażeniu. Odpowiednie dobranie odcieni nie jest jednak łatwe. W osiągnięciu naszych celów mogą jednak pomóc mieszalnie farb. Dowiedz się, jakie usługi są realizowane w takich miejscach i jakie są najważniejsze zalety korzystania z farb z mieszalnika.

Czym jest mieszalnia farb?

W marketach budowlanych znajdziemy gotowe farby z puszek, które są dostępne od ręki. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie znaleźć idealny odcień lub dopasować kolorystycznie różne typy farb. Na szczęście w takich sytuacjach możemy skorzystać z usług mieszalni farb. Znajdziemy tam specjalne mieszalniki, czyli urządzenia, w których kolory komponowane są przy pomocy komputera. Korzystanie z farb z mieszalnika ma dwie podstawowe zalety. Po pierwsze, w ten sposób możemy uzyskać kolor, który będzie idealnie odpowiadał naszym oczekiwaniom. A po drugie, mamy możliwość zakupienia różnych typów farb w dokładnie tym samym odcieniu, dzięki czemu możemy na przykład pomalować ścianę i grzejnik na taki sam kolor.

Jak działa mieszalnik farb?

Jak tłumaczą fachowcy z mieszalni farb Kraina Kolorów w Wieliczce, w mieszalniku umieszcza się próbkę koloru wybranego przez klienta, który następnie badany jest przez spektrofotometr, który identyfikuje odpowiadającą jej długości fal świetlnych. Dane z próbki zostają następnie przetworzone przez komputer i umieszczone na przestrzeni barw CIELab. Następnie specjalna aplikacja porównuje te dane ze specyfikacją dostępnych farb i ustala, jakich barwników należy użyć, aby uzyskać produkt najbardziej zbliżony do dostarczonej próbki. Najczęściej stosuje się barwniki do kolorów w Natural Colour System (NCS) lub w palecie RAL.

W mieszalniach farb znajdziemy także specjalne maszyny dozujące, dzięki którym można mieć pewność, że uzyskamy odpowiednią ilość farby. Ważną rolę odgrywa także obrotowy bęben, który dostosowuje szybkość obracania się do rodzaju, gęstości i ilość składników. Co istotne, w mieszalniku można uzyskać zarówno farby akrylowe i lateksowe, jak i specjalistyczne farby do metalu lub drewna. Należy bowiem pamiętać, że farba z mieszalnika musi mieć nie tylko idealnie dopasowany kolor, lecz także powinna charakteryzować się najwyższą jakością.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas