Artykuł sponsorowany Jak doświetlić budynek?

Jak doświetlić budynek?

Każdy budynek wymaga doświetlenia, przede wszystkim naturalnym światłem. Służą do tego świetliki dachowe, dzięki którym światło dzienne może swobodnie napływać do wnętrz, w wielkopowierzchniowych obiektach oraz zakładach produkcyjnych, magazynach, halach sportowych. Produkty muszą być wykonanie na wymiar, dlatego powinniśmy wcześniej zasięgnąć porady u specjalistów, którzy zajmują się ich montażem.

Jak działają świetliki dachowe?

Świetliki dachowe zapewniają komfort pracy, wpływając na jej wydajność. Pozwalają również zaoszczędzić na energii elektrycznej, obniżając koszty działalności przedsiębiorstwa. Z uwagi na ich równomierne rozmieszczenie na dachu, doświetlą punktowo stanowiska pracy, dodając estetyki wnętrzom oraz samemu budynkowi. Firma Wirmet PHU Robert Gogulski wykonuje produkty w kilkudziesięciu standardowych wymiarach, ale możemy również zamówić niestandardowe. Dostarczane są m.in.: świetliki dachowe otwierane, wyposażone w specjalną klapę, mające funkcję wyłazów dachowych. Służące jednocześnie jako dodatkowe doświetlenie obiektu, jak i wentylacja. Montowana klapa zapewnia doskonałą termoizolację oraz ochronę przed przeciekaniem. Instalowane są przede wszystkim w firmach.

Czym charakteryzują się świetliki stałe i otwierane?

Świetliki dachowe stałe z klapą przytwierdzoną do podstawy służą przez długi czas i zapewniają ochronę przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Mają za zadanie doświetlenie powierzchni. Do biur polecane są świetliki kopułkowe, które pracują cicho i nie przenoszą odgłosów deszczu. Natomiast w halach i magazynach zalecane są z wypełnieniem poliwęglanem komorowym, trwałe i ekonomiczne. Oprócz doświetlania pomieszczeń spełniają funkcję wentylacyjną. Świetliki z ręcznym systemem otwierania wyposażane są w śrubowy otwieracz z korbą dobieraną lub elektryczny z siłownikiem z napędem, sterowane przyciskiem przewietrzania. Mogą być także podłączone do centralki sterującej przewietrzaniem, pozwalającej otwieranie pojedynczych świetlików lub sektorów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas