Artykuł sponsorowany Jak dobrać bramę do niewielkiego garażu?

Jak dobrać bramę do niewielkiego garażu?

Wybór bramy garażowej zależy od wielu czynników. Ważne są np. możliwości instalacyjne, które determinują określone rozwiązania. W przypadku niewielkiego garażu mogą pojawić się problemy np. z dopasowaniem wielkości wrót i ich montażem. Zdarza się, że otwór garażowy jest za mały do większości dostępnych modeli bram. Wymusza to konieczność poszukiwania innych, lepszych rozwiązań. Dowiedz się, jak dokonać najlepszego wyboru!

Wymiary i montaż bramy garażowej

W wielu przypadkach wielkość bramy, jaka może być zamontowana, jest determinowana wielkością garażu i budynku. Na ogół, w niewielkich garażach, jej szerokość wynosi od 180 cm do maksymalnie 250 cm. Jeśli nawet taki model jest za szeroki, należy poszukać innego typu wrót. Trzeba także uwzględnić wysokość ściany nad otworem garażowym oraz szerokość filarków po bokach. Powiększanie otworu nie zawsze jest możliwe, może nie przynieść oczekiwanych efektów.

Warto pamiętać, że bramy garażowe wymagają do komfortowego użytkowania odpowiedniej przestrzeni. Obecnie wyjątkowo popularne są bramy garażowe segmentowe, które wymagają montażu prowadnic. Te zlokalizowane są na ogół na ścianie lub suficie. Trzeba mieć świadomość, że zajmują one pewną przestrzeń, co może być poważnym problemem w małym garażu. Przeszkodą do ich instalacji są rury, liczniki i inne elementy, które znajdują się w pomieszczeniu. Również to sprawia, że dobór bramy należy dokładnie przemyśleć.

Jak zatem wybrać bramę garażową?

Specjaliści firmy Olb24. wskazują, że wybierając konkretny model bramy, należy uwzględnić nadproże i miejsce w garażu lub wokół niego. Tradycyjna brama rozwierana umożliwia oszczędzenie przestrzeni wewnątrz pomieszczenia, jednak wymaga wolnego miejsca przed budynkiem. Musi ono umożliwiać swobodne otwieranie drzwi, które zwykle mają szerokość 100 - 150 cm. Nie sprawdzi się ona na krótkich podjazdach.

Zamówienie bramy do garażu wiąże się z koniecznością wyboru właściwego koloru, wykończenia oraz elementów podnoszących jej funkcjonalność. Wcześniej warto się dowiedzieć, czy dany model jest dostępny w pożądanym wymiarze.  Pomiar otworu warto przeprowadzić w wykończonym garażu, a więc takim, który ma instalacje, tynki i wylewki. Wówczas sprzedawca lub producent wskaże, czy możliwe jest zainstalowanie konkretnego typu bramy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter