Artykuł sponsorowany Jak być na bieżąco z nowościami technicznymi w branży instalacyjnej?

Jak być na bieżąco z nowościami technicznymi w branży instalacyjnej?

Branża instalacyjna rozwija się tak dynamicznie, że ciągle pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne oraz produkty. Dlatego też niezmiernie ważne jest regularne śledzenie wszystkich nowości. Powinni o tym pamiętać instalatorzy, a także sklepy i hurtownie działające w branży instalacyjnej. Co zatem można zrobić, aby być na bieżąco z wszystkimi nowościami, pojawiającymi się na rynku usług i wyrobów instalacyjnych?

 

Jakie zmiany dominują w branży instalacyjnej?

 

Zmiany, jakie można zaobserwować w branży instalacyjnej, dotyczą przede wszystkim kwestii proekologicznych. Polegają one na wdrażaniu technologii przyjaznych dla środowiska naturalnego. Do takich zmian można zaliczyć szeroką ofertę rozwiązań z obszaru OZE. Inwestycja w odnawialne źródła energii to nie tylko moda, ale i konieczność podyktowana negatywnym oddziaływaniem dotychczasowych metod ogrzewania czy produkcji energii elektrycznej. Nic zatem dziwnego, że aby podążyć za rozwojem branży instalacyjnej, instalatorzy powinni na bieżąco śledzić wszystkie nowości, a także szkolić się w ich montażu. Narzędziami, które mogą im w tym pomóc są internetowe serwisy e-learningowe. Jednym z pierwszych tego rodzaju portali jest platforma e-Profi Club, która proponuje dziesiątki darmowych szkoleń zawodowych z szeroko rozumianej branży instalacyjnej. Kursy te cechują się wysoką jakością merytoryczną, ponieważ są prowadzone na podstawie materiałów dostarczonych przez samych producentów konkretnego rozwiązania lub produktu, którego dotyczy szkolenie. Dzięki temu uczestnik na bieżąco poszerza swoją wiedzę o nowościach rynkowych, a poza tym zdobywa dodatkowe umiejętności praktyczne.

 

Dlaczego szkolenia internetowe cieszą się tak dużym powodzeniem?

 

Internetowe szkolenia dla instalatorów, okazały się doskonałą alternatywą dla kursów stacjonarnych. Po pierwsze mają dużo większy zasięg, a fakt, że odbywają się online, znacząco zwiększa grupę odbiorców tych szkoleń. Po drugie przygotowanie takich szkoleń jest znacznie prostsze niż kursów stacjonarnych, dzięki czemu mogą być organizowane częściej i przedstawiać rozwiązania, które dopiero pojawiły się w branży instalacyjnej. Dotyczy to m.in. instalacji odnawialnych źródeł energii, instalacji grzewczych, sanitarnych oraz szeroko pojętej branży budowlanej. W certyfikowanych szkoleniach dla instalatorów chętnie biorą udział fachowcy z małych miejscowości, którzy nie zawsze mogą wygospodarować czas na udział w kursach stacjonarnych. Tym bardziej że szkolenia online zawierają zazwyczaj znacznie więcej informacji i wskazówek praktycznych.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas