Artykuł sponsorowany Izolacja elewacji – czym docieplić ściany zewnętrzne?

Izolacja elewacji – czym docieplić ściany zewnętrzne?

Izolacja ścian zewnętrznych w budynkach jest ważnym czynnikiem zapewniającym komfort cieplny jego mieszkańcom, zmniejszającym niepożądane straty ciepła, a także redukującym nadmierne zyski cieplne. Dodanie materiałów o niskiej przewodności cieplnej, takich jak wełna mineralna, włókno szklane, polistyren czy poliuretan, to najskuteczniejszy sposób na zmniejszenie współczynnika przenikania ciepła. Sprawdźmy, jak to wygląda w praktyce.

Materiały izolacyjne – styropian

Polistyren to bezbarwne, przezroczyste tworzywo termoplastyczne, które jest powszechnie stosowane do wykonywania izolacji z płyt piankowych lub listew wykończeniowych, a także dociepleń z luźnym wypełnieniem z małych perełek styropianu. Pianki polistyrenowe składają się w 95-98% z powietrza. Spieniony polistyren (EPS) to sztywna i mocna pianka o zamkniętych komórkach, która świetnie sprawdzi się do izolacji ścian (szczelin), dachów i podłóg betonowych.

Wełna mineralna do docieplenia elewacji

Izolacja z wełny mineralnej obejmuje dwie grupy produktów – wyroby z wełny skalnej uzyskiwane w procesie stopienia i rozwłóknienia skał mineralnych oraz te powstałe wskutek połączenia cienkich włókien szklanych. Mimo zróżnicowanych procesów produkcji właściwości użytkowe obu typów izolacji są niemal identyczne, a jedyne różnice obejmują sprężystość (wełna o dłuższych włóknach jest bardziej elastyczna i skuteczniej wypełnia niestandardowe przestrzenie). W zależności od sposobu użytkowania i warunków środowiskowych izolacja musi spełniać konkretne kryteria, m.in. w zakresie nasiąkliwości, paroprzepuszczalności czy obciążeń. Wykonując ocieplenie elewacji z profesjonalną firmą, taką jak Rob-Masz Service, klient może mieć pewność, że materiały termoizolacyjne zostały dobrane z myślą o konkretnej powierzchni.

Izolacja termiczna PIR – docieplenie elewacji

Jedną z nowocześniejszych form ocieplenia ścian zewnętrznych jest zastosowanie płyt PIR z fazowanymi krawędziami. W odróżnieniu od większości tradycyjnych materiałów dociepleniowych wyróżniają się wyjątkowo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, co pozwala praktycznie wyeliminować wszelkie straty cieplne. Pomimo że służą one głównie do ocieplania krokwi, świetnie sprawdzą się do izolacji ścian zewnętrznych. Warto przy tym zauważyć, że dobra izolacyjność ciepła pozwala stosować modele o niewielkich grubościach, co przekłada się na niższe koszty inwestycyjne. Dobrej jakości płyty poliuretanowe są odporne na działanie wilgoci i szkodliwe warunki atmosferyczne – to materiały, które przetrwają próbę czasu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas