Artykuł sponsorowany Inteligentne instalacje - co to oznacza w praktyce?

Inteligentne instalacje - co to oznacza w praktyce?

Zaprojektowanie systemu, który połączy większość sprzętów domowych i umożliwi sterowanie nimi za pomocą innowacyjnego pilota to świetny pomysł i synonim wyrażenia „smart home”. Inteligentne instalacje to wyższy poziom bezpieczeństwa, wygody i możliwość generowania oszczędności. Dowiedz się, czym dokładnie są i w jaki sposób działają.

Czym są i jak działają inteligentne instalacje?

Na inteligentne instalacje mogą składać się systemy klimatyzacyjno-wentylacyjne, ogrzewanie oraz oświetlenie, a także wszystkie inne zespoły przedmiotów zasilanych z sieci. Podzespoły skonstruowane są w taki sposób, aby umożliwiać automatyczne sterowanie. Oznacza to, że możemy zainstalować w domu:

  • działające bezobsługowo rolety okienne, które spuszczają się i podnoszą o konkretnej godzinie,

  • silniejszy nadmuch powietrza z wentylacji, gdy w domu przebywa więcej osób oraz słabszy, kiedy nikogo nie ma w budynku,

  • sterowanie oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym adekwatnie do pory dnia.

Instalacje mogą być oparte na działaniu przewodowym lub bezprzewodowym. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest zamknięcie wszystkich funkcji inteligentnego domu w wygodnym pilocie lub smartfonie. W zaprojektowaniu zintegrowanego systemu może pomóc przykładowo dystrybutor inteligentnych instalacji Kabis, który specjalizuje się w zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach do domu.

Zalety inteligentnych instalacji

Wśród oczywistych zalet inteligentnych instalacji warto wymienić to, że mamy kontrolę nad większością domowych sprzętów zdalnie. Już nie musisz zastanawiać się, czy wyłączyłeś światło lub wstawać z łóżka po to, by wyłączyć telewizor. Oprócz tak prozaicznych rzeczy, które zdecydowanie podniosą poziom naszego codziennego komfortu, instalacje te dbają o bezpieczeństwo – mogą wysyłać powiadomienie o nieproszonych gościach na telefon, uruchamiać alarm w sytuacjach, które tego wymagają lub informować nas o tym, że mieszkanie właśnie zostało zalane.

Dzięki temu w szczególnych przypadkach można szybko wdrożyć działania zaradcze. Zintegrowane instalacje pozwalają także na generowanie dużych oszczędności – mogą ograniczać ogrzewanie, klimatyzację lub wentylację mechaniczną w sytuacjach, gdy znikamy z domu na dłużej. Z ich pomocą możemy kontrolować parametry powietrza i dopasowywać je do swoich potrzeb oraz ograniczać działanie niektórych sprzętów, gdy nie ma nas w pobliżu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas