Artykuł sponsorowany Instalacja gazowa w domu

Instalacja gazowa w domu

Instalacja gazowa jest bardzo popularna na całym świecie, wiele osób korzysta zatem z ogrzewania gazem. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, które nie wymaga od nas szczególnej uwagi i jest bardzo przyjazne dla środowiska, a mimo to ludzie wciąż boją się zakładać oraz eksploatować instalacje gazowe w swoich domach. Jest jednak kilka rzeczy, które każdy powinien o niej wiedzieć.

Jakie są rodzaje instalacji gazowej?

Instalacja gazowa dostępna jest w dwóch formach, które różnią się od siebie głównie postacią gazu. Można zatem wyróżnić gaz płynny umieszczany na zewnątrz budynku, czyli LPG, oraz gaz ziemny, który do swojego funkcjonowania wymaga podłączonej sieci gazowej, a zatem musi ona przebiegać w pobliżu naszego domu.

Kotły gazowe

Kotły gazowe są zazwyczaj bardzo małych rozmiarów, działają raczej bezobsługowo i można je montować niemalże wszędzie, ponieważ są one bardzo czyste i łatwe w utrzymaniu. Instalację tego typu kotła powinniśmy zlecić renomowanej firmie, która miała przeprowadzone już setki instalacji tego typu. Wśród takich znajduje się Gaz-Serwis Usługi Instalacyjno-Serwisowe Krzysztof Grzędzicki, firma, dla której montaż kotłów gazowych jest codziennością. Nie warto szukać do takich prac osób nieposiadających odpowiednich kwalifikacji, ponieważ to, że zaoszczędzimy nieco pieniędzy może skończyć się tym, że instalacja będzie nieszczelna i będzie zagrażać naszemu zdrowia, lub nawet życiu.

Istnieje wiele rodzajów kotłów gazowych, w tym kotły niskotemperaturowe które służą nam głównie do ogrzewania podłóg w naszym domu, poza tym, możemy mieć kilka kotłów jednofunkcyjnych, z których każdy będzie pełnił inne zdanie, lub kocioł do ogrzewania wody oraz domu, czyli tzw. kocioł dwufunkcyjny. Poza tym, mamy do dyspozycji kotły z otwartą komorą spalania oraz kotły z zamkniętą komorą spalania.

Jak dbać o instalację gazową?

Gdy już nasza instalacja będzie skończona, a my będziemy mogli cieszyć się z komfortu który nam daje, warto zadbać o to, aby nie skończyło się to w najmniej oczekiwanym momencie. Gdy jednak coś się wydarzy, możemy skorzystać z usług firmy gaz-serwis, która poza montażem, zajmuje się również serwisem instalacji gazowych, wodnych oraz kanalizacyjnych. Aby jednak uniknąć sytuacji, w której musimy wzywać pomoc, powinniśmy zwyczajnie od czasu do czasu sprawdzić, czy z naszym kotłem wszystko w porządku. Zawsze zwróćmy uwagę na to, czy przewody się nie skręcają w żaden sposób, ponieważ muszą koniecznie być proste oraz sztywne. Powinniśmy również posiadać gazomierz.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas