Artykuł sponsorowany Innowacyjne pompy ciepła w ofercie sklepu ADAM-Nowoczesne instalacje

Innowacyjne pompy ciepła w ofercie sklepu ADAM-Nowoczesne instalacje

Powietrzne pompy ciepła to jedne z najbardziej wydajnych, energooszczędnych i proekologicznych urządzeń grzewczych dostępnych na rynku. Są one znacznie bardziej sprawne, bezpieczne w stosowaniu i mniej wymagające w obsłudze od pieców 5-klasy czy też od gazowych kotłów kondensacyjnych. Nic dziwnego, że obecnie nie tylko montowane są w domach energooszczędnych w standardzie NF 40 i w domach pasywnych NF 15, ale także w wielu nowo budowanych czy remontowanych obiektach. Potwierdzają to sprzedawcy ze sklepu ADAM-Nowoczesne instalacje. W artykule zdradzają oni, czym są pompy ciepła, jakie mają zalety, a także to, który model warto kupić dla swojego domu.

O powietrznych pompach ciepła słów kilka

Jak wyjaśniają handlowy ze sklepu ADAM-Nowoczesne instalacje, powietrzne pompy ciepła to urządzenia grzewcze, które mogą pracować jako sprzęty jedno lub dwufunkcyjne. W drugim przypadku zasilają domowe systemy centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Jeśli chodzi o klasę energetyczną powietrznych pomp ciepła, zaliczana jest ona do najwyższych, czego potwierdzeniem jest wysoka wydajność. Urządzenie o mocy 2-9 kW jest w stanie ogrzać średniej wielkości dom jednorodzinny, co odbywa się w około 20% przy użyciu prądu elektrycznego, a w 80% dzięki przetworzeniu odnawialnego źródła energii – powietrza.

Dodać warto, że powietrzne pompy ciepła to urządzenia skonstruowane w idei najwyższej myśli technologicznej. Urządzenia są bardzo kompaktowe i składają się na zewnętrzny monoblok oraz podpięty pod niego wewnętrzny moduł lub stację hydrauliczną. Jednostka wewnętrzna jest z kolei podłączona pod instalację elektryczną i sieci sanitarne domu. 

Wysokiej klasy powietrzne pompy ciepła marki ALPHA-INNOTEC

Wśród powietrznych pomp ciepła wysoką wydajnością, niskim poziomem awaryjności, niewielkimi kosztami utrzymania, a także designerską budową wyróżniają się sprzęty marki ALPHA-INNOTEC. Doskonałym przykładem są modele ALIRA LWDV. Dlaczego to je warto wybrać? Jak zapewnia jeden z handlowców sklepu ADAM-Nowoczesne instalacje:

Powietrzne pompy ciepła LWDV to niebywale wydajne i cicho pracujące urządzenia grzewcze z modulacją mocy, gwarantowaną przez inwerter. Pracują one z wykorzystaniem przyszłościowego czynnika chłodniczego R290 i mogą obsługiwać zarówno system C.O. domu, jak i dodatkowo instalację c.w.u. Ze względu na wysoki współczynnik COP oraz wysoką temperaturę na zasilaniu można je wybrać zarówno dla budynków nowych, jak i modernizowanych. Nasza firma szczególnie poleca pompy LWDV ze stacją hydrauliczną (HSDV) ze wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 180-300 litrów. Szczegóły działania takiego systemy z chęcią omawiamy z klientami podczas bezpłatnych konsultacji.

Najważniejsze zalety powietrznych pomp ciepła

Lista zalet powietrznych pomp ciepła i ogrzewania domu jednorodzinnego właśnie nimi jest bardzo długa. To dlatego specjaliści ze sklepu ADAM-Nowoczesne instalacje wyszczególnili dla nas najważniejsze korzyści takich systemów grzewczych. Zaliczają do nich następujące ich zalety:

  • wysoki stopień energooszczędności – koszty ogrzewania są naprawdę niskie i stałe, a zwrot nakładów inwestycji jest szybki (możliwość skorzystania z dofinansowania z programu Czyste Powietrze),
  • brak konieczność tworzenia w domu kotłowni, w tym ciągów kominowych i złożonych instalacji wentylacyjnych – wiąże się to także z wyższym bezpieczeństwem budynku,
  • niski poziom awaryjności i brak konieczności wykonywania częstych przeglądów czy konserwacji,
  • zautomatyzowana i prosta obsługa – możliwość podpięcia pod rozwiązanie SmartHome, a także inne systemy np. kolektory słoneczne,
  • świetna współpraca z ogrzewaniem płaszczyznowym podłogowym,
  • kompaktowa i modułowa obudowa pomp wewnętrznych o designerskiej stylistyce – można ją z powodzeniem umieścić niemalże w każdym pomieszczeniu budynku,
  • brak generowania dużego hałasu,
  • nieszkodliwość dla ludzi i środowiska naturalnego. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas