Materiał Partnera Granit - piękny i wytrzymały kamień

Granit - piękny i wytrzymały kamień

Granit to skała polimineralna, która jest wykorzystywana w różnych dziedzinach życia. Charakteryzuje się bowiem wieloma istotnymi zaletami, takimi jak wysoka odporność, świetna prezentacja i wytrzymałość. Swoją nazwę zawdzięcza strukturze złożonej z kryształów widocznych gołym okiem - ,,granum’’ z języka łacińskiego oznacza ziarno. Przyjrzyjmy się bliżej temu surowcowi oraz jego zastosowaniom. 

Charakterystyka granitu

Jak zostało wspomniane, ta skała przede wszystkim wyróżnia się wysoką trwałością. Jest odporna na wpływ wielu czynników zewnętrznych – takich jak uderzenia, naciski, niekorzystne warunki atmosferyczne, a nawet działanie kwasu. Choć jej powierzchnia ma dość charakterystyczny wygląd, to na uwagę zasługuje dostępność licznych wersji kolorystycznych. Barwa uzależniona jest od składu chemicznego magmy. Najbardziej popularne są granity w odcieniach szarości lub czerni, lecz możemy spotkać się także z kamieniem o zabarwieniu różowym, zielonym bądź błękitnym. Dzięki temu będziemy w stanie dobrać odpowiedni materiał do planowanego zastosowania. 

Nagrobki granitowe

W naszym kraju od lat na cmentarzach znajdziemy najwięcej pomników właśnie z granitu. Kamień ten jest idealny do tego przeznaczenia z kilku powodów – prezentuje się świetnie, stanowi inwestycję na lata i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Niestraszne mu niskie temperatury ani kwaśne związki w atmosferze, dlatego sprawdzi się w niemal każdym rejonie geograficznym. Dzięki specyficznej fakturze potencjalne zarysowania bądź zabrudzenia nie będą rzucały się w oczy. Co więcej, wiele firm, na przykład Zakład Kamieniarski K.B. Granit, oferuje dostosowanie nagrobka do wizji klienta. To umożliwia nam zakup pomnika, który będzie idealnie dobrany względem naszych upodobań oraz gustu zmarłej osoby z rodziny. 

Inne zastosowania granitu

Kamień ten wykorzystywany jest nie tylko do budowy grobowców. Świetnie sprawdza się jako materiał do produkcji elementów wyposażenia domu. Popularnością cieszą się m.in. kamienne schody. Natomiast przykładowo granitowe parapety nadadzą pomieszczeniom eleganckiego charakteru, a w dodatku będą bardzo trwałe. Na zewnątrz możemy zastosować granit do budowy podjazdu bądź ścieżki. Kostka granitowa charakteryzuje się bowiem wytrzymałością i idealnie pasuje do klasycznego stylu architektonicznego. Co ciekawe, kamień ten używany jest również w lokalach gastronomicznych. Ze względu na równomierne oddawanie ciepła sprawdza się podczas pieczenia pizzy bądź steków. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas