Materiał Partnera Glazurnictwo – fachowiec z polecenia czy z ogłoszenia

Glazurnictwo – fachowiec z polecenia czy z ogłoszenia

Branża wykończeniowa to bardzo popularny rodzaj usług budowlanych, wśród firm, które oferują tego typu zakres usług, bywają perełki, które pod każdym względem godne są polecenia, z których usług, żeby skorzystać należy zapisywać się, z dużym wyprzedzeniem. Bywają niestety też takie firmy, o których istnieniu wolelibyśmy zapomnieć. Dziś podpowiadamy jak wybrać glazurnika.

Planując remont łazienki, czy kuchni bardzo wnikliwie przeglądamy ofertę producentów płytek, dobierając pod określoną aranżację pomieszczenia kolor, fakturę, format płytek. W myślach widzimy efekt i słusznie wymagamy, aby taki był on w rzeczywistości. Aby płytki były poprawnie ułożone musimy dokonać wyboru właściwej ekipy remontowo – wykończeniowej.

Ważne są referencje, doświadczenie

W momencie, kiedy z ofert dostępnych na naszym rynku lokalnym dokonamy wyboru potencjalnego glazurnika, który ma dla nas układać płytki, jak podkreśla Przemysław Pastewka, z firmy Usługi Remontowo Budowlane Przemysław Pastewka, ważne abyśmy poprosili fachowca o referencje, kontakt do klientów, które będą potwierdzeniem umiejętności glazurnika. Warto zapytać też o udział w szkoleniach produktowych z tematyki chemii budowlanej, organizowane przez uznanych producentów płytek.

Profesjonaliści w branży, którzy świadczą usługi z zakresu glazurnictwa i terakoty nie stronią przed takimi prośbami od klientów, wręcz przeciwnie sami proponują namacalne udokumentowanie umiejętności glazurników w trakcie rozmów handlowych z klientami.O gustach się nie dyskutuje – portfolio wyjaśnia sprawę

Można próbować posiłkować przy wyborze specjalisty od glazury i terakoty opinią znajomych, czy też rodziny. Jednak waga takiego polecenia powinna być skonfrontowana z zakresem prac, jaki był wykonywany u osoby polecającej z pracami, wzorem, układem ścian w naszym domu. Gdyż może się okazać, iż wybrana przez nas firma jest dobra, ale jedynie w prostych pracach, bez skomplikowanego wzoru, czy faktury, bez okien, włączników i innych elementów, które decydują o posiadanych przez fachowca umiejętnościach.

Według właściciela firmy remontowo-budowlanej Przemysław Pastewka, praca glazurnika nie jest łatwa i wymaga głębokiej koncentracji i uwagi przy realizacji zleceń. Zanim rozpocznie się „praca na ścianie” glazurnik powinien rozplanować wzór, tak aby nie okazało się w połowie ściany, że ułożone płytki nie stanowią całości, wyglądają, jak oderwane z innego projektu, na dodatek trzeba je docinać przy oknach, czy górnym rzędzie, wieńczącym wzór.

Wykwalifikowany glazurnik zawsze pamięta o tym, ze:

  • Układanie płytek zaczyna się od rozplanowania wzoru, nie układa się płytek prosto z kartonu,(poza jednobarwnymi, prostymi fakturami), należy przyjrzeć się płytkom i projektowi ściany, aby uniknąć pomyłki, kosztującej utratę dobrego imienia firmy,
  • Pierwsza powinna być ułożona ta ściana, na której jest najwięcej otworów (drzwi, włączniki, okno),
  •  Płytki powinny być wokół okna, drzwi ułożone bez docinania i symetrycznie, stanowi to o estetyce całego projektu,
  • Podobnie rzecz się ma jeśli układamy płytki tylko na wybranym odcinku ściany, górny rząd nie może być przycinany,
  • Ze względu na zasadę symetryczności, układanie glazury powinno rozpoczynać się od środka, tak aby ewentualne cięcia były symetrycznie po obu stronach układanej powierzchni.
  • Sprawna, profesjonalna ekipa powinna dysponować kompletem narzędzi.

Nie to , jak widzimy żadna wiedza tajemna, aczkolwiek warto nim zdecydujemy się na określoną firmę budowlaną, zadać „pytania kontrolne” odnośnie ich fachowości, wszelkie uniki odpowiedzi powinny być dla nas właściwą odpowiedzią odnośnie wyboru, bądź rezygnacji z usług danej firmy.

Podziel się