Materiał Partnera Gdzie najlepiej sprawdzą się balustrady szklane?

Gdzie najlepiej sprawdzą się balustrady szklane?

Z całą pewnością można stwierdzić, że balustrada nie jest już produktem traktowanym jedynie w kategoriach zabezpieczenia przed upadkiem ze schodów czy z tarasu. Choć funkcja osłonowa wciąż jest oczywiście bardzo istotna, to obecnie inwestorom zależy także na efekcie estetycznym, dzięki któremu będzie można podkreślić oryginalny styl aranżacji. Właśnie taki stan rzeczy przyczynił się do tego, że ogromnym zainteresowaniem cieszą się balustrady szklane. Co warto o nich wiedzieć?

Charakterystyka technologii


O uniwersalności zastosowania tego typu balustrad decyduje przede wszystkim rodzaj wykorzystywanego szkła. Mowa tutaj o szkle hartowanym charakteryzującym się nawet czterokrotnie większą wytrzymałością na uszkodzenia niż produkty standardowe o tożsamej grubości. Jego cechą szczególną jest także niepodatność na zmiany temperatury, co z praktycznego punktu oznacza, iż balustrady szklane świetnie sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Inwestorzy mogą spotkać się głównie z 2 ich rodzajami. Współcześnie bardzo modne są balustrady wykonane w całości ze szkła. Rozwiązanie takie zapewnia optymalny dostęp światła słonecznego i sprawia, iż pomieszczenie optycznie nie traci na swojej wielkości.

Drugim popularnym typem są balustrady szklane ze słupkami wykonanymi ze stali nierdzewnej lub chromowanej. Poza istotną funkcją wspierającą konstrukcję, wprowadzenie do wystroju elementów metalowych, idealnie podkreśla modernistyczną koncepcję wystroju. Warto jednocześnie zerwać z mitem, iż balustrady szklane mają prawo sprawdzić się jedynie we wnętrzach nowoczesnych. Nic bardziej mylnego. Aby się o tym przekonać, wystarczy obejrzeć zdjęcia z realizacji, dostępne na stronach najlepszych producentów. Gdzie zatem konkretnie warto pomyśleć o ich zainstalowaniu?

Zastosowanie balustrad szklanych


Balustrady szklane bardzo często spotkać można przede wszystkim w nowych domach jednorodzinnych. W tym przypadku stosuje się je do osłony schodów, balkonów czy nawet tarasów. Poza zjawiskowym wyglądem bardzo istotne są również kwestie związane zarówno z samym bezpieczeństwem, jak i łatwością czyszczenia. Ze względu na swoje właściwości fizyczne i chemiczne, szkło hartowane nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych.

Balustrady wykonane ze szkła w całości lub te wyposażone w stalowe słupki idealnie sprawdzą się także w obiektach użyteczności publicznej w tym głównie w biurach i centrach handlowych. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie istnieje uzasadniona konieczność połączenia czynników estetycznych z funkcjonalnymi. Jak podkreślają specjaliści z firmy Teko, próżno szukać obecnie na rynku asortymentowym produktu, który charakteryzowałby się tak doskonałym stosunkiem do jakości. Balustrady szklane przebojem zdobyły serca inwestorów i obecnie nic nie wskazuje na to, aby ten stan rzeczy miał się szybko zmienić.

Podziel się