Artykuł sponsorowany Gaz w butlach. Sekret popularności

Gaz w butlach. Sekret popularności

Gaz z sieci jest niewątpliwie komfortowym rozwiązaniem, lecz niestety nie wszystkie domostwa mogą z niego korzystać. Infrastruktura sieci gazowej na ogół jest w miarę dobrze rozbudowana jedynie w części większych ośrodków miejskich. Obszary wiejskie i spora liczba mniejszych miast z tego dobrodziejstwa korzystać nie może. Jednakże gaz jest na tyle świetnym i wygodnym w użytkowaniu paliwem, iż warto z niego korzystać mimo wszystko. Z pomocą przychodzą tutaj dystrybutorzy gazu płynnego w butlach.


Gaz w butlach dociera wszędzie

Płynny gaz dystrybuowany w butlach dotrze wszędzie, nawet do najbardziej odległych i zapomnianych miejsc naszego kraju. Co ważne można z niego korzystać także na biwaku, obozowisku, działce, w czasie wypadu na ryby itd. Nie ma dla niego żadnych ograniczeń. Pewną niedogodność związaną z koniecznością dowozu butli z gazem i z potrzebą okresowej ich wymiany rekompensuje z nawiązką nieograniczona swoboda korzystania z nich, co oczywiście w przypadku gazu z sieci jest niemożliwe. Właściwie jednak rzecz biorąc, owa niedogodność jest iluzoryczna. Sieć punktów dystrybucji gazu w butlach jest tak gęsta i dobrze rozwinięta, że pokrywa ona swoim zasięgiem cały kraj. Nie trzeba fatygować się osobiście po odbiór butli. Wystarczy jeden telefon, a dystrybutor dostarczy gaz do wskazanego miejsca. Użytkownikowi pozostaje jedynie przełączenie butli. Płynny gaz w butlach to także znakomita alternatywa dla paliwa benzyny i oleju napędowego. O zaletach tego rozwiązania sporo ciekawych informacji uzyskaliśmy w firmie GAL-GAZ GALEWICE z Galewic.


Gaz w butlach dla samochodów

W przypadku tak zwanego auto-gazu najważniejszą rolę odgrywa ekonomia. Zanim jednak o tym, rozwiejemy jedną wątpliwość. Mimo iż tankowanie samochodów napędzanych gazem jest podobne do tankowania benzyny i nie polega na wymianie butli, to de facto auto-gaz znajduje się w butli. Butla ta jest na stałe zainstalowana w pojeździe. Wracając do ekonomii, niewątpliwą zaletą korzystania z auto-gazu jest jego zdecydowanie niższa cena w stosunku do benzyny lub oleju napędowego, przy stosownym do wartości energetycznej przeliczeniu odpowiednich jednostek pojemności. Co prawda wykonanie samej instalacji gazowej co nieco kosztuje, jednak per saldo przy odpowiednio dużych przebiegach taka inwestycja dość szybko i to z nawiązką się amortyzuje. Liczne stacje auto-gazu umożliwiają wygodne jego tankowanie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas