Artykuł sponsorowany Funkcjonalny ogród? Z kruszywem z Zakładu Górniczego to możliwe!

Funkcjonalny ogród? Z kruszywem z Zakładu Górniczego to możliwe!

Ogród to nieodłączny element większości domów rodzinnych. Aby w pełni korzystać z jego potencjału, należy zaprojektować go funkcjonalnie. Można się o to zatroszczyć, odpowiednio rozplanowując strefy przestrzeni oraz stawiając na rozwiązania, które są ponadczasowe, a jednocześnie nietrudne w pielęgnacji. Zalicza się do nich między innymi trawę, ale również kruszywa, które można znaleźć w Zakładzie Górniczym Kamyczek pod Suwałkami.

Funkcjonalność w ogrodzie

Przede wszystkim o funkcjonalność w ogrodzie należy zadbać, dzieląc tę przestrzeń na strefy. Pierwszą z nich jest oczywiście strefa rekreacyjna, w której powinny znaleźć się między innymi leżaki i parasole. W funkcjonalnym ogrodzie nie może zabraknąć także praktycznych mebli ogrodowych. Warto tutaj postawić na materiały odporne na zmienną pogodę czy też promieniowanie UV, a więc między innymi na drewno lub rattan. W ogrodzie powinno znaleźć się miejsce również na strefę do gotowania i jedzenia, a wiec z grillem i wygodnym stołem. Najlepszym podłożem w każdej z tych przestrzeni będzie miękka trawa, której pielęgnacja jest niezwykle prosta i ogranicza się właściwie do regularnego koszenia oraz nawożenia.

W ogrodzie nie powinno zabraknąć również kwiatów. Najlepiej zdecydować się na te, które są łatwe w pielęgnacji i nie będą spędzać snu z powiek początkującym ogrodnikom. Zalicza się do nich między innymi łatwe w uprawie nagietki, aksamitki czy też astry amerykańskie. Znikomej pielęgnacji wymagają również bluszcze, bambusy kępowe, maciejki, słoneczniki ozdobne. Niezwykle dekoracyjną, a jednocześnie prostą w uprawię rośliną są również trawy pampasowe.  Nie można zapomnieć również o krzewach, a więc uniwersalnych tujach czy bukszpanach, którym z czasem można nadawać dowolne formy.

Jak wykorzystać kruszywo w ogrodzie?

O funkcjonalność w ogrodzie można zatroszczyć się, wykorzystując w tej przestrzeni kruszywa. Najlepszym materiałem na ścieżkę, którą można wykonać szybko i tanio, będzie żwir. W tej przestrzeni sprawdzą się również kamienie ozdobne, na przykład otoczaki, którymi można wypełnić dno oczka wodnego. A jeśli z ogrodu korzystają dzieci, to warto umieścić w nim również piaskownicę. Najlepiej postawić na piasek płukany, który będzie pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń, a zatem w pełni bezpieczny. Można go znaleźć w ofercie Zakładu Górniczego Kamyczek, który znajduje się w Brodzie Małym koło Suwałk. Firma działa już od ponad dwudziestu lat i zajmuje się wydobywaniem piasków oraz żwirów, stale poszerzając ofertę kruszywa.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas