Artykuł sponsorowany Funkcjonalne dachy z trzciny - Strzech-Pol

Funkcjonalne dachy z trzciny - Strzech-Pol

Pokrycia dachowe mogę być wykonane nie tylko z tradycyjnych materiałów jak blachy, ale też alternatywnych. Stwarzają one możliwość stworzenia elementów o indywidualnym charakterze. Właśnie tym charakteryzują się dachy z trzciny, oferowane przez Strzech-Pol. Jakie są zalety alternatywnych pokryć dachowych? Czy sprawdzą się one także do tradycyjnych budynków?

Pokrycie dachowe ze strzechy

Jeszcze kilkanaście lat temu krycie budynków mieszkalnych ogólnodostępnymi i tanimi materiałami jak słoma czy trzcina, należało do normy. Zostały one później wyparte przez pokrycia, chociażby ceramiczne. Jednak zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoliło na tyle ulepszyć pierwotnie użytkowane materiały, aby ponownie zyskały na popularności. Dachy z trzciny, które produkuje firma Strzech-Pol, znajdują zastosowanie zarówno na budynkach gospodarczych, jak i mieszkalnych. Niegdyś postrzegano jako synonim ubóstwa, aktualnie stanowią oznakę luksusu. Jak wyjaśnia pracownik firmy Strzech-Pol:

Zastosowanie trzciny jako pokrycia na dach to nie tylko świetne rozwiązanie dla osób stawiających na naturalne rozwiązania. Materiał ten jest również wyjątkowo plastyczny, dzięki czemu może nabrać unikalny kształt, dopasowany do każdego budynku.

Zalety alternatywnych pokryć dachowych

Rozwój technologii oraz budownictwa sprawił, że naturalne materiału odeszły w zapomnienie. Tymczasem warto rozważyć powrót do dawnych rozwiązań, szczególnie ze względów ekologicznych. Dachy trzcinowe mają wiele zalet. Warto pamiętać o ich świetnych parametrach cieplnych. Dzięki nim nie trzeba już ocieplać budynku dodatkowymi materiałami. Dodatkowo trzcina charakteryzuje się dużą wytrzymałością na wilgoć, grzyby oraz takie szkodniki jak gryzonie. Wykonany z niej dach z całą pewnością stanowić będzie solidny element konstrukcyjny, który posłuży przez lata. W domu pokrytym strzechą latem panuje przyjemny dla mieszkańców chłód, a zimą zaś jest w nim ciepło. Zapewnia w ten sposób idealny mikroklimat we wszystkich pomieszczeniach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter