Artykuł sponsorowany Firma Promal odpowiada, czym różni się instalacja gazowa od sieci gazowej

Firma Promal odpowiada, czym różni się instalacja gazowa od sieci gazowej

Instalacja gazowa stanowi jeden z podstawowych elementów, jakie można znaleźć w obiektach mieszkalnych, ale również użytkowych. Wynika to z faktu, iż popularność gazu, jako surowca opałowego wzrosła na przestrzeni ostatnich lat. Rozwiązanie to przekłada się na wygodę użytkowania systemu grzewczego, a jednocześnie okazuje się być bardzo opłacalne, jeśli chodzi o koszty eksploatacyjne.

Czym jest sieć gazowa?

W skład sieci gazowej wchodzą gazociągi oraz stacje gazowe. Ich umiejscowienie oraz przebieg muszą być zaplanowane w odpowiedni sposób. Dlatego firma Promal, która zajmuje się tworzeniem projektów tego rodzaju systemów, dokłada wszelkich starań, by świadczyć swoje usługi nie tylko zgodnie z normami oraz przepisami, ale również na najwyższym poziomie.

Sieć gazowa, najogólniej mówiąc, to system rur o określonej średnicy wykonanych z właściwego materiału. Elementy tego typu przeznaczone są do transportu surowca, który następnie trafia do obiektów, które wyposażone są w przyłącza gazowe. Odpowiednie wytyczenie siec i jej rozbudowa zwiększają obszar, na którym surowiec może być rozprowadzany. Jednocześnie trzeba uwzględnić głębokość, na której znajdować się będą rury, jak też określić sposób ich zabezpieczenia.

mówi specjalista.

Czym jest instalacja gazowa?

Obiekty, w których planuje się wykorzystywanie gazu jako surowca, który zasila systemy grzewcze, wymagają przede wszystkim wykonania przyłącza gazowego. Pozwala to na transport gazu z sieci do armatury. Dlatego elementem niezbędnym staje się również instalacja gazowa. To system, który pozwala na doprowadzenie gazu do konkretnych urządzeń, takich jak kuchenka, czy kocioł grzewczy.

Jeśli interesuje Cię sprawdzone biuro projektowe, które zajmuje się usługami związanymi z projektowaniem sieci gazowych, czy instalacji oraz przyłączy, skontaktuj się z firmą Promal. Wykona odpowiednią wizję lokalną, by mieć realny pogląd na zabudowę, jak również specyfikę terenu, co umożliwi wykonanie adekwatnego do warunków projektu.

Opracowanie:

Promal Sp. z o.o. Sp.k.

Przeźmierowo , Lotnicza 61

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas