Artykuł sponsorowany Filtry oczyszczające powietrze w klimatyzatorach

Filtry oczyszczające powietrze w klimatyzatorach

Klimatyzatory są powszechnie wykorzystywane w firmach i domach prywatnych. Poza chłodzeniem mogą pełnić funkcję oczyszczacza powietrza. Zastosowanie odpowiednich filtrów pozwala na pozbycie się drobnych cząstek zanieczyszczeń, zneutralizowanie bakterii czy alergenów. Dzięki temu znacząco podnoszą jakość powietrza, a połączenie powyższych funkcji w jednym urządzeniu pozwala oszczędzić pieniądze. Sprawdź, jaką rolę pełnią dobrze dobrane filtry!

Klimatyzacja z funkcją oczyszczania powietrza

Współczesne klimatyzatory są wyposażone w funkcję oczyszczania powietrza. Skuteczne filtrowanie pozwala na usunięcie kurzu, pyłów zawieszonych PM 10 oraz PM 2.5, bakterii i alergenów. Urządzenia te dbają o optymalną, komfortową temperaturę w pomieszczeniach, ale również jakość powietrza. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu odpowiednich filtrów.

Jak podkreślają specjaliści firmy CLIMAG, filtry mają za zadanie chronić wymiennik parownika przed zaleganiem kurzu na lamelkach. Dostanie się do niego kurzu i zanieczyszczeń może skutkować rozwojem szkodliwych dla zdrowia bakterii i obniżeniem sprawności urządzenia. Nowoczesne urządzenia wyposażone są nie tylko w filtry podstawowe, ale również dodatkowe, które oczyszczają i uzdatnianie nawiewanego powietrza.

Rodzaje filtrów stosowanych w klimatyzatorach

Klimatyzatory mogą być wyposażone w wiele różnych filtrów. Do najczęściej spotykanych należą te z jonami srebra, katechinowe, fotokatalityczne, a także aktywne filtry węglowe i antybakteryjne.

  • Filtry z jonami srebra skutecznie zwalczają bakterie oraz inne, szkodliwe mikroorganizmy. Aktywny filtr węglowy jest jednym z ważniejszych i najczęściej stosowanych filtrów w urządzeniach klimatyzacyjnych. W znacznym stopniu usuwa z powietrza groźne dla zdrowia związki chemiczne, pyłki oraz kurz.
  • Filtr antybakteryjny to najprostsze rozwiązanie i najbardziej skuteczny filtr. Zawiera substancje bakteriobójcze, które skutecznie spowalniają rozwój bakterii.
  • Filtry katechinowe, pozyskiwane z zielonej herbaty, cechują się właściwościami utleniającymi i sterylizującymi. Mogą one neutralizować bakterie i wirusy, a także szkodliwość dymu papierosowego.
  • Z kolei filtry fotokatalityczne, znajdują często zastosowanie w laboratoriach chemicznych oraz zakładach przemysłowych. Pomagają zwalczać bakterie i szkodliwe tlenki azotu, neutralizują działanie zawartego w powietrzu zapachu kwasu octowego, formaldehydu i amoniaku.

W wielu przypadkach zastosowanie znajdują również jonizatory powietrza, które są aktywnymi filtrami elektrostatycznymi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas