Artykuł sponsorowany Fasadowe żaluzje zewnętrzne

Fasadowe żaluzje zewnętrzne

Jeszcze od niedawna rynkowy prym w segmencie osłon okiennych miały rolety zewnętrzne, występujące również w wersji fasadowej. Masowo wdrażane były, i nadal są w korporacjach, czy salonach samochodowych. Moda jednak ma to do siebie, że lubi powracać w odświeżonej i unowocześnionej formie. Nic zatem dziwnego, że dzisiaj szczytem zainteresowania cieszą się fasadowe żaluzje zewnętrzne. Idealne są one dla domu, obiektów użyteczności publicznej, czy dla budynków komercyjnych.

Żaluzje fasadowe zewnętrzne – estetyka

Żaluzje fasadowe zewnętrzne podążają ścieżką retro, łącząc przy tym idee minimalizmu, awangardy i nowoczesności. To dlatego głównie sprawdzą się przy obiektach z wieloma przeszkleniami. Mowa zarówno o domach jednorodzinnych, które przybierają proste, modernistyczne bryły, czy też o większych budynkach, które powstają w centrach miast. Żaluzje fasadowe zewnętrzne świetnie upiększają zatem obiekty w stylu nowoczesnym, skandynawskim, czy industrialnym, nadając im niebywałej lekkości. Jest to największa ich zaleta w porównaniu z konkurentami – roletami zewnętrznymi – które są ciężkie, oraz pozbawione możliwości regulowania ustawienia przezierności konstrukcji na całej swojej powierzchni.

Konstrukcja żaluzji fasadowych zewnętrznych

Żaluzje fasadowe zewnętrzne tworzone są na wymiar przez najlepszych producentów stolarki aluminiowej w Polsce. Aby zatem zamówić określoną konstrukcję, należy zgłosić się do takiego dystrybutora, jak MM SYSTEM, który przeprowadzi nas przez cały proces projektowy i wykonawczo-montażowy. Istotne jest bowiem idealne dopasowanie żaluzji do rozmiarów przeszkleń, czy wyglądu i warunków technicznych danego budynku. Jeśli chodzi zaś o uniwersalne scharakteryzowanie budowy żaluzji fasadowych elewacyjnych, należy wiedzieć, że są one tworzone z prowadnic, lameli, rynien dolnych. Lamele przy tym mogą posiadać różne kształty oraz szerokości, co wyznacza również zakres obrotu oraz wygląd. Polecane są dzisiaj żaluzje fasadowe z lamelami w typie C lub Z! Oczywiście należy również przy budowie żaluzji wspomnieć o profilach. Wyróżnić można te nakładane lub też do zabudowy.

Warto wiedzieć! Dobra konstrukcja żaluzji fasadowych zewnętrznych nie powinna ważyć więcej niż 3 kilogramy na m2. Niewielki ciężar własny pozwala na uniknięcie znacznego wpływu na obciążenia danego obiektu.

Największe zalety żaluzji fasadowych

Zalet żaluzji fasadowych dla domów, czy obiektów komercyjnych i publicznych jest wiele. Wśród nich wyróżnić można:

  • niższą cenę i prostszy montaż niż w przypadku rolet fasadowych zewnętrznych,
  • lekkość konstrukcji, co ma istotne znaczenie dla warunków technicznych, jak i dla walorów estetycznych,
  • bogata kolorystyka i mnogość wersji stylistycznych (mowa np. o modelach lameli),
  • wysoka odporność na warunki pogodowe, korozję, zniszczenie mechaniczne,
  • świetna bariera przed hałasem, światłem nocnym latarni ulicznych, czy przed promieniami słońca – wyższy zakres regulacji niż w przypadku rolet,
  • możliwość regulowania zarówno połączonych ze sobą lameli, jak i całej konstrukcji,
  • możliwość zastosowania sterowania elektrycznego (np. podzespoły firmy ELERO i SOMFY). 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas