Artykuł sponsorowany Europrofil — narzędzia do obróbki drewna, metalu i tworzyw sztucznych

Europrofil — narzędzia do obróbki drewna, metalu i tworzyw sztucznych

Drewno, tworzywo sztuczne, metal to materiały, które są powszechnie wykorzystywane do produkcji przemysłowej i rzemieślniczej. Wszystkie muszą być odpowiednio przycinane, aby mogły pełnić funkcje użytkowe jako gotowe produkty. Każdy z tych materiałów ma inne własności i wymaga odpowiedniej metody cięcia. Ale zawsze jednakowo ważna jest wysoka jakość używanych narzędzi, których dostarcza Europrofil. Jakie są metody cięcia metali? Czym ciąć stal?

Czym należy ciąć metale?

Metal to materiał, którego cięcie często wymaga stosowania zaawansowanych technik i odpowiedniego oprzyrządowania. Przy wyborze najlepszej metody trzeba uwzględnić grubość elementu, wielkość ubytku materiału oraz dokładność cięcia. Nie bez znaczenia jest też rodzaj metalu poddawanego przycinaniu. Inaczej należy postępować z aluminium, żeliwem, stalą z powłokami antykorozyjnymi czy miedzią. 

Przy obróbce metali można stosować metody:
  • skrawające – wykonywane piłami tarczowymi lub taśmowymi, stosowane do wyrobów hutniczych (rury, pręty);
  • plastyczne – za pomocą nożyc gilotynowych, wykorzystywane do cięcia cienkich blach i taśm;
  • termiczne – cięcie w strumieniu czystego tlenu, do niskostopowych stali węglowych;
  • wodą – polega na wytworzeniu strumienia pod dużym ciśnieniem (>400 MPa), który uderza w metal z prędkością trzykrotnie przekraczającą prędkość dźwięku, używany do cięcia każdego metalu.

Nie zawsze i nie wszędzie każda z tych metod jest możliwa do zastosowania. Praktycznym i często stosowanym sposobem jest korzystanie z pił tarczowych. Ważne jest jednak, by był to produkt wysokiej jakości, dlatego warto skorzystać z asortymentu oferowanego przez sklep internetowy Europrofil. 

Dlaczego warto zdecydować się na Europrofil?

Europrofil z lokalizacją w Tarnowie jest obecny na rynku od 1994 roku. W ofercie posiada piły do drewna, płyt wiórowych, płyt laminowanych, piły do formatówek i wielopił. Dostarcza także narzędzi do ciecia aluminium i innych metali nieżelaznych oraz tworzyw sztucznych. W firmie Europrofil zaopatrzysz się także w głowice profilowe, wymienne płytki skrawające i frezy. Przedsiębiorstwu Europrofil możesz zlecić również ostrzenie narzędzi dla przemysłu drzewnego i tworzyw sztucznych. Firma dzięki stosowaniu wysokiej klasy szlifierek numerycznych, wysokim kwalifikacjom pracowników i ponad 10-letniemu doświadczeniu w serwisowaniu narzędzi wykonuje zlecenia szybko, a jednocześnie z wyjątkową precyzją. Europrofil jest dystrybutorem  narzędzi do obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych  i tworzyw sztucznych renomowanej firmy FREUD.  Dostarcza narzędzi również o nietypowych wymiarach i zastosowaniach na specjalne zamówienia klientów. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas