Artykuł sponsorowany Elewacja budynku, jako ważny element każdego domu!

Elewacja budynku, jako ważny element każdego domu!

Projektując dom jedno lub wielorodzinny zazwyczaj architekci i przyszli mieszkańcy skupiają się na rozkładzie pomieszczeń czy wykorzystaniu odpowiednich materiałów budowlanych. Dziś także elewacja budynku jest ważnym elementem, który dużo mówi o mieszkańcach danego domu. W przeszłości to zdobienia, gzymsy, sztukaterie czy nawet płaskorzeźby były ostatnim krzykiem mody. Jak jest dzisiaj?

Do firm oferujących usługi budowlane zgłaszają się coraz częściej klienci, którzy chcą odświeżyć lub całkowicie zmienić elewacje. Firma Rob-Bud pana Roberta Marekwica to zespół wykwalifikowanych pracowników, którzy nie tylko pomogą przeprowadzić renowację, ale również doradzą i wskażą najciekawsze rozwiązania budowalne.Jakie materiały można wykorzystać do zmiany elewacji?

Do niedawna, jako forma wykończenia elewacji królował tynk. Jest najprostszy w nakładaniu i pozwala dowolnie zmieniać kolorystykę budynku. Jednak coraz częściej klienci zgłaszają się z innowacyjnymi projektami, aby elewację budynku pokryć innym materiałem. Bardzo często wykorzystuje się do tego plastikowy siding, kształtki betonowe lub ceramiczne, deski. Ostatnio w łaski wkradają się płyty elewacyjne z różnych lżejszych materiałów oraz kasetony lub metalowe panele. Wszystko zależy, w jakim stylu zbudowany jest dany budynek oraz jaki efekt końcowy pragniemy osiągnąć. Cementowe płyty elewacyjne, które wzmocnione są włóknami celulozowymi są o wiele twardsze i wytrzymałe a stanowią najnowszą alternatywę wobec tynku. To, co stanowi o przewadze płyt elewacyjnych to fakt, że można je zakupić w wielu wersjach i co za tym idzie istnieją modele tańsze lub droższe. Najtańsze wymagają od nas wykończenia (pomalowania) a droższe już pokryte są farbą lub lakierem. Wielbicielom rozwiązań bliższych naturze polecamy drewniane płyty elewacyjne wykonane często z wodoodpornej sklejki. Są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne (szczególnie te z drzew liściastych). Nowoczesne domy można pokryć blachą z aluminium. Jest odporna na korozję oraz trwała.

Elewacja pomoże nam się wyróżnić!

Materiał wybrany do wykończenia domu to jeden element, który pomoże nam się wyróżnić w sąsiedztwie. Inny sposób to dobranie odpowiedniego koloru elewacji! Decydując się na jasny kolor elewacji powiększymy optycznie budynek, wybierając ciemne odcienie pomniejszymy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby oba te warianty mieszać ze sobą. Należy jednak pamiętać, że ciemne kolory o wiele szybciej się nagrzewają! Lepiej nie stosować ich po słonecznej stronie na ścianach gdzie mamy sypialnię. Tradycyjnie wykończony budynek lepiej będzie wyglądał w stonowanych barwach, przy nowoczesnym możemy pozwolić sobie nawet na czerwień czy geometryczne wzory. Jedna zasada pozostaje niezmienna niezależnie od wybranego koloru, malować elewację należy farbą dobrej jakości! Zgłaszając się do Rob-Bud mają Państwo pewność, że efekt końcowy Was zadowoli a elewacja posłuży przez lata!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas