Artykuł sponsorowany Dźwiękoszczelna stolarka okienna dzięki szybom z firmy Stan-Szkło

Dźwiękoszczelna stolarka okienna dzięki szybom z firmy Stan-Szkło

Coraz większej liczbie inwestorów zależy nie tylko na dobrej termoizolacji budynku, ale również jego zabezpieczeniu przed hałasem docierającym z zewnątrz. Ogromną rolę odgrywa w tym prawidłowo dobrana stolarka okienna, a właściwie zamontowany w niej pakiet szyb zespolonych. Aby osiągnąć zamierzone efekty, trzeba wybierać przeszklenia dźwiękochłonne, jakie oferuje między innymi firma Stan-Szkło.

Doświadczony producent szyb zespolonych

Współczesne technologie budowlane nieustannie się rozwijają, sięgając po coraz to nowsze materiały, a w tym także rozwiązania w zakresie stolarki otworowej. To, że okna muszą być odpowiednio szczelne, aby zapobiegały stratom ciepła stanowi absolutną podstawę, już nie tylko w budynkach energooszczędnych czy pasywnych. Ich producenci muszą zatem sięgać po sprawdzone komponenty, między innymi szyby zespolone, jakie oferuje firma Stan-Szkło z Piekar Śląskich. Może ona pochwalić się ponad 45-letnią działalnością w branży, a tym samym ogromnym doświadczeniem i stałą współpracą z wieloma zaufanymi klientami.

Dobrze wyposażony park maszynowy pozwala tworzyć wyroby najwyższej jakości także, jeśli chodzi o fachową obróbkę szkła. Ponadto zespół kompetentnych pracowników służy rzetelnym doradztwem przy składaniu zamówienia. Wśród materiałów stosowanych w budowie stolarki okiennej coraz większym zainteresowaniem cieszą się szyby dźwiękochłonne. W jaki sposób chronią przed hałasem i gdzie warto je wykorzystywać?

Parametry szyb dźwiękochłonnych

O tym, w jakim stopniu szyba zespolona w oknach będzie chronić przed hałasem, informuje symbol Rw wyrażany w decybelach. Im wyższa jest jego wartość, tym mniej dźwięków z zewnątrz przedostanie się do pomieszczenia. W przypadku standardowych przeszkleń z reguły wynosi ona 31-35 dB, natomiast w szybach dźwiękochłonnych może dochodzić nawet do 50 dB. Aby osiągnąć takie właściwości firma Stan-Szkło wykorzystuje w konstrukcji tafle o różnej grubości powlekane folią dźwiękochłonną, montując je w odpowiednich odległościach od siebie. Ponadto przestrzeń między nimi wypełnia gazami tłumiącymi. Im grubsze są szyby oraz folia, tym lepsze rezultaty da się uzyskać. Różnica w grubości pomiędzy poszczególnymi elementami powinna wynosić przy tym minimum 50%. Co ważne, tego rodzaju szyby zespolone można stosować zarówno w stolarce aluminiowej, jak i drewnianej czy PVC.

Zastosowanie szyb zespolonych dźwiękochłonnych

Głośne dźwięki dochodzące z zewnątrz w dłuższej perspektywie czasowej są uciążliwe dla osób przebywających w pomieszczeniach. Ponadto regularne przebywanie w miejscach o natężonym hałasie negatywnie wpływają na samopoczucie – uniemożliwiają wypoczynek czy koncentrację, prowadząc do rozdrażnienia czy bólu głowy. Jak wskazuje pracownik firmy Stan-Szkło z Piekar Śląskich:

Okna wyposażone w przeszklenia dźwiękochłonne najlepiej wstawiać w budynkach zlokalizowanych przy ruchliwych ulicach, ale także znajdujących się w pobliżu takich obiektów jak dworce, lotniska, galerie handlowe czy też zakłady produkcyjne. Pakiet szybowy sprawdzi się w przypadku stolarki montowanej w domach jednorodzinnych oraz biurowcach.

Opisywane szyby zespolone zawsze dobiera się indywidualnie pod kątem natężenia hałasu oraz jego rodzaju. Za prawidłowe wyciszenie odpowiadają ponadto także dobrej jakości uszczelki przylgowe wykonane z EPDM lub TPE. W połączeniu z prawidłowym osadzeniem wszystkich elementów stolarki oraz pakietem szyb zespolonych dźwiękochłonnych można uzyskać zarówno zadowalającą izolację termiczną, jak i akustyczną w budynku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas