Artykuł sponsorowany Dystrybucja gazu płynnego – najlepsze rozlewnie gazu

Dystrybucja gazu płynnego – najlepsze rozlewnie gazu

Większość zapotrzebowania krajowego na gaz płynny jest zaspokajana przez producentów zewnętrznych (m.in. Rosję), jednak produkcja tego surowca na terenie Polski rośnie. Na wzrost znaczenia sektora gazowego LPG duży wpływ mają dystrybutorzy krajowi. Takie firmy – w tym Kiel-Gaz – posiadają nowoczesne rozlewnie, w których bardzo dba się o to, aby zachowywane były wszystkie normy jakościowe oraz standardy bezpieczeństwa.

Konsumpcja gazu płynnego w Polsce

Gaz płynny LPG jest w Polsce bardzo mocno spopularyzowany. Jest to wynik jego uniwersalności, a także właściwości – surowiec ten czysto się spala, a wykorzystywany jest zarówno w przedsiębiorstwach produkcyjnych, jak i przez gospodarstwa domowe. Polecanym na rynku krajowym dystrybutorem gazu jest firma Kiel-Gaz, która nie tylko współpracuje z producentami z Polski, lecz także z tymi z tymi zza granicy. Firma ta posiada profesjonalną rozlewnię, która umożliwia przygotowanie mieszanek gazowych, takich jak propan i butan, w różnych wersjach butli gazowych: 33 kg, 11 kg, 5 kg, 3 kg, 2 kg, 1 kg. Częścią jej działalności jest również wymiana butli gazowych o różnej objętości. To właśnie takie przedsiębiorstwa, jak Kiel-Gaz, pozytywnie wpływają na branżę gazownictwa LPG na terenie naszego kraju. Jeśli chodzi o zużycie gazu, w ostatnich latach notuje się ją na poziomie 2200 tysięcy ton rocznie, z czego około 17% dystrybuowanego surowca pochodzi od polskich producentów. Rynek sprzedaży gazu LPG w butlach również stale się rozwija. Każdego roku notuje się wzrost sprzedaży gazu właśnie w tej formie o kilkanaście tysięcy ton.

Stały rozwój firm dystrybuujących

Najlepsze firmy dystrybuujące gaz płynny LPG, takie jak Kiel-Gaz, posiadają nowoczesne rozlewnie gazu, które są opatrzone odpowiednimi systemami jakościowymi ISO. Kiel-Gaz dokładnie znając rynkowe zapotrzebowanie na gaz płynny LPG w butlach (konsumpcja do celów przemysłowych, rolniczych i komunalnych ma wzrastać o kilka procent rocznie), wprowadza odpowiednią strategię rozwojową. Firma ta zatrudnia wykwalifikowanych techników branży gazowej, konstruktorów, inspektorów, a także specjalistów związanych z chemią i petrochemią. Napełniane gazem butle są zabezpieczane specjalną zaślepką i plombą z foli termokurczliwej – jest to znak przeprowadzonej kontroli szczelności i jakości. Bardzo ważnym czynnikiem rozwojowym takich dystrybutorów, jak Kile-Gaz, jest otwarcie się na stałą współpracę z wieloma partnerami – firmami, które mają zapotrzebowanie na gaz, sklepami sprzedaży detalicznej butli czy z branżą motoryzacyjną – a także oferowanie tak zwanego autogazu. To on stanowi ponad 1500 tysięcy ton konsumowanego surowca rocznie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas