Artykuł sponsorowany Drzwi i okna przeciwpożarowe firmy SIMBUD, gwarancją bezpieczeństwa

Drzwi i okna przeciwpożarowe firmy SIMBUD, gwarancją bezpieczeństwa

Każdego roku w Polsce wiele osób pada ofiarą śmiercionośnego czadu oraz pożarów. Najczęściej ich przyczyną jest nieprawidłowo funkcjonujące ogrzewanie centralne i brak odpowiedniego zabezpieczenia budynku. Ogień i czad rozprzestrzeniają się szybko, dlatego warto wiedzieć, jak się przed nimi ochronić. Firma SIMBUD zajmuje się produkcją oraz profesjonalnym montażem wysokiej jakości okien oraz drzwi przeciwpożarowych.

Zabezpieczenia przeciwpożarowe

Zabezpieczając się przed pożarem, ważne jest, aby zadbać o to już na etapie stawiania budynku. Dobrym rozwiązaniem będzie wstawienie drzwi i okien przeciwpożarowych, zwłaszcza w dużych obiektach (biurowcach, halach itd.). Okna i drzwi SIMBUD skutecznie chronią przed rozprzestrzenianiem się ognia, stanowiąc dla płomieni barierę nie do przebycia.

Nie tylko ogień stanowi zagrożenie dla człowieka. Nawet 0,16% tlenku węgla może być zabójcze. Wynika to z większego powinowactwa tlenku węgla do hemoglobiny niż niezbędnego do życia tlenu. Przy długotrwałym wdychaniu nawet z pozoru niedużych stężeń, zaczyna pojawiać się osłabienie, ból głowy, nudności oraz senność. Organizm powoli zapada w śpiączkę. Czad jest bezwonny i bezbarwny, dlatego ważne jest, aby drzwi nie tylko chroniły przed ogniem, ale również były na tyle szczelne, by uniemożliwiać przenikanie trujących gazów.

Dlaczego warto zdecydować się okna i drzwi przeciwpożarowe?

Wiele osób rezygnuje z montażu okien i drzwi przeciwpożarowych, stawiając całe bezpieczeństwo na czujniki dymu. Czujniki czadu i dymu działają na zasadzie ciągłego pomiaru stężenia niebezpiecznych substancji w powietrzu. Zwiększają bezpieczeństwo, lecz nie dają stuprocentowej gwarancji, gdyż elektronika czasem zawodzi. Trzeba być szczególnie ostrożnym, zwłaszcza posiadając czujniki na baterie. W przypadku jakiegokolwiek wybuchu i pożaru, ogień rozprzestrzenia się w ekspresowym tempie, dlatego nawet uruchomienie się alarmu nie jest gwarancją szybkiego ugaszenia pożaru.

Skuteczne odcięcie kotłowni od reszty budynku

Kluczowym elementem gwarantującym bezpieczeństwo jest odcięcie kotłowni od części mieszkalnej/użytkowej budynku. Do tego celu najlepsze są przeciwpożarowe i dymoszczelne drzwi od certyfikowanego producenta. SIMBUD jest jedną z renomowanych firm zajmujących się produkcją i montażem drzwi dymoszczelnych, a wszystkie ich wyroby posiadają aktualne certyfikaty.

Chroń ważne dokumentacje!

Montaż ognioodpornych drzwi jest szczególnie ważny w przypadku miejsc, w których składowane są ważne dokumenty. Wszystkie firmowe archiwa powinny być wyposażone w najwyższej jakości drzwi przeciwpożarowe, uniemożliwiające przedostanie się płomieni do wnętrza pomieszczenia. Dzięki wysokiej ognioodporności swoich produktów, SIMBUD daje klientom gwarancję bezpieczeństwa.

Pozytywne opinie klientów SIMBUD

Producent współpracował ze znanymi firmami, takimi jak Volvo czy PRO-BUD. Na stronie internetowej simbud.wroc.pl można znaleźć nie tylko liczne certyfikaty i dyplomy zdobyte przez lata działalności firmy, ale również autentyczne pozytywne opinie klientów, którzy zdecydowali się zaufać firmie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas