Artykuł sponsorowany Drzwi hotelowe – czym się charakteryzują?

Drzwi hotelowe – czym się charakteryzują?

Hotel jest przestrzenią bardzo specyficzną. Choć w pewnym sensie projektuje się ją z myślą o tym, aby jak najbardziej przypominała dom, nacisk położyć trzeba jednak na nieco inne aspekty. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim goście muszą mieć zapewnione bezpieczeństwo oraz maksymalną intymność. Może nie wydać się to tak oczywiste, ale bardzo ważną rolę w tym procesie spełnia stolarka drzwiowa. Co warto wiedzieć o najlepszych drzwiach hotelowych?

Drzwi hotelowe – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Jednym z najważniejszych zagadnień, z jakimi muszą zderzyć się producenci drzwi, przeznaczonych do hotelu jest bezpieczeństwo. Pojęcie to zasadniczo można rozpatrywać na dwa sposoby. Po pierwsze solidne drzwi, o doskonałych właściwościach akustycznych sprawiają, że goście czują się po prostu bardzo pewnie. Efekt ten można jeszcze zwiększyć, stosując w drzwiach hotelowych, różnego rodzaju zabezpieczenia antywłamaniowe, które uniemożliwią siłowe sforsowanie drzwi oraz otwarcie ich bez specjalistycznie zaprojektowanego klucza lub karty magnetycznej.

Po drugie zaś, nie można zapominać o tym, iż hotele to obiekty użyteczności publicznej. Dlatego właśnie drzwi do nich przeznaczone muszą cechować się właściwościami przeciwpożarowymi, gwarantowanymi przez stosowne certyfikaty. W razie zaistnienia niebezpieczeństwa ze strony ognia, zastosowanie tego typu stolarki, daje osobom, znajdującym się w budynku, o wiele więcej czasu na bezpieczną ewakuację. Co jeszcze wyróżnia najlepsze drzwi hotelowe?

Drzwi hotelowe – funkcjonalność i estetyka

Jeżeli chodzi o hotele, szczególnie te, które wyjątkowy nacisk kładą na zapewnienie gościom jak najlepszych wrażeń związanych z szeroko rozumianym luksusem, to nie da się pominąć zależności, jaka musi występować między funkcjonalnością drzwi a ich estetyką. Na szczęście najbardziej wyróżniający się producenci, do których zdecydowanie należy firma Westo, doskonale zdają sobie z tego sprawę. Wszyscy zainteresowani zakupem mają do wyboru zarówno drzwi jednoskrzydłowe, jak i dwuskrzydłowe, które produkowane są z różnych rodzajów drewna, w tym z sosny, dębu i jesionu. Bez względu na zastosowany gatunek drewna wszystkie drzwi dostępne są również w bardzo rozbudowanej gamie kolorystycznej.

Klienci, którzy przykładają wiele uwagi do kwestii estetycznych, mogą wybierać wśród drzwi litych i tych ozdobnych. Wybór jest oczywiście uzależniony od ogólnej koncepcji wystroju konkretnego hotelu. Niemniej jednak coś dla siebie są w stanie znaleźć właściciele hoteli klasycznych oraz tych o zdecydowanie nowocześniejszym usposobieniu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas