Artykuł sponsorowany Doradztwo inwestycyjne – zakres usługi

Doradztwo inwestycyjne – zakres usługi

Realizacja inwestycji budowlanej wymaga dokładnego planowania – każdy szczegół powinien zostać uważnie przeanalizowany. Nie inaczej jest w przypadku wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych, gdyż wszelkie odstępstwa jakościowe mogą mieć fatalne skutki dla kondycji całej konstrukcji. Inwestorzy odpowiedzialni za te przygotowania nie zawsze mają dostateczną wiedzę z zakresu technologii produkcji materiałów, by samodzielnie decydować o ich wyborze, dlatego wielu dostawców oferuje swoim klientom usługę doradztwa inwestycyjnego.

Na czym polega usługa doradztwa inwestycyjnego?

Doradztwo inwestycyjne to usługa polegająca na dopasowaniu – na żądanie klienta – jak najlepszych środków do realizacji danej inwestycji. W przypadku obiektów budowlanych mogą to być materiały takie jak termoizolacje, cegły i pustaki, beton, zaprawy, farby. W doborze materiałów bierze się pod uwagę bardzo wiele czynników: doradca zapoznaje się z projektem obiektu, zbiera informacje na temat jego przeznaczenia, otoczenia w jakim ma powstać, zapotrzebowania energetycznego, czy w końcu indywidualnych preferencji inwestora. Biorąc to wszystko pod uwagę przygotowuje ofertę złożoną z materiałów spełniających wymogi danej inwestycji. Na tym jego współpraca z klientem się nie kończy – doradcy pozostają do dyspozycji inwestora przez wszystkie etapy realizacji projektu, pomagają między innymi rozwiązywać problemy z materiałami pojawiające się już w czasie prac budowlanych.

Kto może korzystać z doradztwa?

Z usług doradców inwestycyjnych korzystają zarówno inwestorzy realizujący duże projekty budowlane, np. osiedla mieszkaniowe, jak i osoby prywatne, zainteresowane kupnem materiałów do budowy i wykończenia domu jednorodzinnego. Do klientów korzystających z tych usług należą również właściciele już istniejących obiektów takich jak centra handlowe, biurowce, pensjonaty, hotele – remont takich budynków to również spora inwestycja, wymagająca planowania.

Profesjonalne usługi z zakresu doradztwa inwestycyjnego świadczy między innymi firma Hiperglazur, specjalizująca się w dystrybucji szerokiej gamy materiałów budowlanych

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas