Artykuł sponsorowany Dom prefabrykowany a ogrzewanie podłogowe

Dom prefabrykowany a ogrzewanie podłogowe

Ze względu na szybkość powstawania i stosunkowo niewielkie koszty, budownictwo z prefabrykatów jest coraz popularniejszym sposobem na postawienie własnego domu. Wielu potencjalnych klientów zastanawia się jednak, czy w tego typu budynku będą mogli skorzystać z wydajnego ogrzewania podłogowego. W tym artykule przyglądamy się więc temu zagadnieniu, sprawdzając, czy wspomniane źródło ciepła jest odpowiednim wyborem w przypadku omawianego budownictwa.

Z jakich źródeł ciepła możemy skorzystać w domu prefabrykowanym?

Co do zasady, budownictwo to pozwala nam zainstalować niemal dowolne ogrzewanie. Możemy więc ogrzewać się przy pomocy grzejników elektrycznych czy kominka, a nawet podłączyć budynek do miejskiej sieci ciepłowniczej. Warto jednak zauważyć, że z uwagi na wysoką energooszczędność gotowych domów drewnianych, tradycyjne systemy grzewcze są wykorzystywane niezwykle rzadko. Znacznie lepiej postawić na jedno z bardziej ekologicznych rozwiązań, które dodatkowo pochłonie mniej środków w trakcie eksploatacji. Mowa tu, chociażby o rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej. Dzięki zainstalowanym nawiewnicom może ona ogrzać pomieszczenia, a dodatkowo zapewnia dopływ świeżego powietrza.

Ogrzewanie podłogowe w domu prefabrykowanym

Ponieważ omawiane budynki, dostarczane między innymi przez firmę ITS z Koszalina zajmującą się budową domów drewnianych, możemy ogrzewać na wiele sposobów, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać system podłogowy. Często jest on nawet uważany za najlepsze rozwiązanie w tego typu konstrukcjach, z uwagi na jego wysoką efektywność kosztową. Instalacja ogrzewania podłogowego może być zrealizowana zarówno na etapie wylewania posadzek, jak i już po przeprowadzeniu montażu doprowadzającym konstrukcje domu prefabrykowanego do stanu surowego.

Czym zasilić ogrzewanie podłogowe?

Dziś za najlepsze rozwiązanie w tym zakresie uznaje się pompę ciepła, ze względu na wysoką wydajność oraz nieskomplikowaną obsługę. Dodatkowo nie musimy tu wykonywać przyłączy gazowych, nie potrzebujemy też kotłowni ani komina. Jedynym wartym odnotowania minusem jest stosunkowo wysoka cena, jednakże poniesione koszty możemy potraktować jako doskonałą inwestycję. Zainstalowana pompa posłuży nam bowiem przez wiele lat, a oprócz ogrzania domu zapewni również ciepłą wodę użytkową. Ponadto w miesiącach letnich użyjemy jej do chłodzenia pomieszczeń, dzięki czemu unikniemy wydatków na instalację klimatyzacji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas