Artykuł sponsorowany Dobudowa komina ze stali – czy to w ogóle możliwe?

Dobudowa komina ze stali – czy to w ogóle możliwe?

W konkretnym budynku brakuje dodatkowego lub wolnego przewodu spalinowego lub dymowego? W takim razie warto postawić na możliwość jego dobudowania. Oczywiście nie muruje się go, bo to wymagałoby fundamentów, najlepiej skorzystać z możliwości, jakie daje stal. Z tego materiału kominy są trwałe, a przy tym bardzo skuteczne w odprowadzaniu zanieczyszczeń.

Komin ze stali – jak go dobudować?

Nie da się ukryć, że dobudowa komina ze stali to najprostszy sposób. Jest jeszcze możliwość domurowania go lub wykorzystania do tego ceramiki, ale nie tylko przebieg prac jest dłuższy, bo także bardziej kosztowny. Warto więc postawić na stal i wersję dwuścienną dobudówki. To dwie rury jedna o większej, a druga o mniejszej średnicy wsadzona w szerszą. Pomiędzy nimi znajduje się izolacja termiczna. Taki komin nie wymaga fundamentu czy obudowywania. Najczęściej montuje się go na zewnętrznej ścianie budynku, jest jednak możliwość umieszczenia dobudowy komina ze stali również wewnątrz obiektu. Proponujemy jednak pozostać przy montażu zewnętrznym, wykorzystuje się do tego obejmy metalowe. Nie może zabraknąć elementów montażowych i podłączeniowych, które jednak zwykle są w zestawie wraz z kominem.

Sam montaż jest bardzo prosty, kolejne elementy komina układa się jeden na drugim oraz łączy. Właśnie dzięki prostemu montażowi można te prace wykonać nie tylko bardzo szybko, ale również niedrogo. Oczywiście warto do tego wybierać sprawdzonych fachowców, którzy nie tylko zamontują komin, ale również sprawdzą jego działanie i zagwarantują bezpieczeństwo domownikom.

Zleć prace sprawdzonej firmie kominiarskiej

Dobudowa komina to zadanie dla profesjonalistów na przykład firmy Domi-Komin Łukasz Domińczyk. Wszelkie prace związane z przewodami spalinowymi i dymowymi powinny być zlecane fachowcom, doświadczonym kominiarzom, którzy sprawią, że wszelkie dobudowy nie tylko będą stabilne, bardzo solidnie wykonane, ale przede wszystkim skuteczne i bezpieczne dla mieszkańców konkretnego obiektu. Wybierz więc tego z podanej firmy lub innej w Twojej okolicy!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas