Artykuł sponsorowany Dlaczego warto zainwestować w drewniane blaty kuchenne?

Dlaczego warto zainwestować w drewniane blaty kuchenne?

Drewno jest klasycznym materiałem, który obecnie przeżywa swój renesans. Daje ogromne możliwości aranżacyjne. Sprawia, że wnętrze staje się wyjątkowe. Dlatego warto zainwestować w drewniane blaty kuchenne. Doskonale sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych kuchniach. Wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Jednakże zastosowanie się do zasad pozwoli przez długi czas cieszyć się z walorów produktu.

Jaki drewniany blat kuchenny wybrać?

Do produkcji blatu kuchennego wykorzystuje się drewno lite, a także klejone warstwowo. Częściej jednak stosuje się to drugie rozwiązanie. Wynika to z tego, że jest ono znacznie bardziej wytrzymałe – zauważa specjalista reprezentujący firmę Usługi Budowlano-Remontowe Adam Ostaszewski, która wykonuje specjalistyczne prace budowlane i wykończeniowe.

Z jakich gatunków drewna wytwarza się blaty kuchenne?

Przy aranżacji kuchni warto zwrócić uwagę na gatunek z drewna, z jakiego wyprodukowany jest blat kuchenny. Zasadnicze znaczenie ma odporność na wilgotność, a ponadto zmiany temperatury. Doskonale w tym zadaniu sprawdzają się rodzime gatunki takie jak dąb, buk czy jesion. Warto wiedzieć, że lepiej nie decydować się na produkty powstałe na bazie miękkiego drewna, a więc sosny bądź topoli. Takie wyroby bardzo łatwo można bowiem zarysować.

Preferowanym rozwiązaniem są również egzotyczne gatunki drewna, na przykład teak, merbau lub iroko. Pierwszy materiał ma bardzo dużą zawartość olejków i kwasu krzemowego. Dlatego też blat wytworzony z takiego drewna może być bez problemu użytkowany w pomieszczeniu, w którym panują wilgotne warunki. Można go zatem zlokalizować nieopodal zlewozmywaka.

Jakie zalety mają drewniane blaty kuchenne?

Blaty drewniane są łatwe w obróbce. Co więcej, drewno jest materiałem ekologicznym, a to oznacza, że nie wywiera szkodliwego wpływu na otoczenie. Odpowiednia pielęgnacja sprawia, że drewniany blat kuchenny może być użytkowany przez wiele lat.

Jak należy zabezpieczyć drewniany blat kuchenny?

Drewniany blat kuchenny można zabezpieczyć z wykorzystaniem dwóch metod. Pierwsza to lakierowanie, a druga olejowanie. Zarówno lakier, jak i olej skutecznie chronią przed wilgocią, a także niewielkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Lakier dobrze zabezpiecza blat, jednak jest środkiem łatwopalnym, dlatego należy stosować go z należytą ostrożnością i z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Natomiast olej skuteczniej radzi sobie z wysokimi temperaturami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas